122.Yıl

122.Yıl

Binlerce gencimiz iş güç sahibi olacak: Ustam Kocaeli

Binlerce gencimiz iş güç sahibi olacak: Ustam Kocaeli

Kocaeli Ticaret Odası olarak paydaşı olduğumuz Ustam Kocaeli Projesi ile binlerce gencimiz iş güç sahibi olacak… 

PROJE AMACI

USTAM Kocaeli Projesi ile Kocaeli’de yaşayan, örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan ya da aldığı eğitimle iş bulamayan bireylere, sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda mesleki ve teknik eğitim verilerek, nitelikli personel ile sektör buluşması sağlanıp, istihdama katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

FİZİBİLİTE SÜRECİ

Sektör Temsilcileri ile derin görüşmeler, 392 işletme ile saha araştırması, 84 kamu- sektör temsilcisi ile yapılan İstihdam Odaklı Mesleki Eğitim Çalıştayı ve birebir OSB ziyaretleri ile tamamlanan fizibilite araştırmaları sonucu USTAM’ın yönetim, eğitim ve istihdam modeli şekillenmiştir.

BAŞVURU SÜRECİ

İşletmeler www.ustamkocaeli.com sayfasından kayıt olarak, nitelikli personel ihtiyaçlarını bildirebilecek ve kendi ihtiyaçlarına göre personel eğitim taleplerinde bulunabilecek. USTAM Kocaeli Projesi kapsamında, yalnızca sektörün eleman bulmakta güçlük çektiği meslekler eğitime açılmaktadır.

EĞİTİM SÜRECİ

Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikte hazırlanan müfredatlar ile verilen eğitimlerimiz, alanında uzman eğitmenler ile son teknoloji atölyelerde uygulama ağırlıklı olmaktadır. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere Üniversite Onaylı Sertifika verilecek olup, zorunlu olan mesleklerde de Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları sağlanacaktır. Böylece işletmeler nitelikli ustalar ile buluşacak iş arayan iş, işveren ise işçi bulmakta zorlanmayacak.

İSTİHDAM SÜRECİ

Her kursun eğitim süresinin sonunda, başarılı olan kursiyerlerimiz işletmelerin talepleri doğrultusunda eğitim aldıkları alanlarda staj yapabileceklerdir. İstihdam odaklı eğitimler verilerek, mezun kursiyerlerin işverenler ile bir araya getirilip istihdam edilmeleri hedeflenmektedir.

TÜRKİYE’YE MODEL BİR İŞBİRLİĞİ

Üniversiteler, Ticaret Odaları, Sanayi Odası, İŞKUR, Milli Eğitim Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgeleri, Kalkınma Ajansı… Kentin eğitim, istihdam ve kalkınmasında tüm etkin kurumlar gençler için bir araya gelerek Türkiye’ye model olacak bir iş birliği sağladık.

İLETİŞİM

Adres

Başvuru ve bilgi: www.ustamkocaeli.com

Telefon:0262 325 63 63/2191