122.Yıl

122.Yıl

İhracat Destek Ofisi

  

13 Kasım 2018 tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımlarıyla imzalanan İhracat Destek Ofisi İşbirliği Protokolü’yle birlikte Odamızın da aralarında bulunduğu Türkiye’de 16 İl’de, 25 Oda’da kurulan ‘İhracat Destek Ofisi’ hizmete başladı.

 

“İhracat Destek Ofisleri”nin hedefi KOBİ’lerden başlayarak bütün iş dünyasının, ihracat potansiyeli yüksek firmaları daha yukarılara taşımak ve ihracatçı olmayan ya da çok az ihracatı olan firmalara da yol gösterici olarak onlarında ilerlemelerine yardımcı olmaktır.

 

İlk etapta 16 ilde faaliyete geçen “İhracat Destek Ofisleri”nin sayısı bugün itibariyle 21 İl’de 31 Oda’ya ulaşmış olup, ilerleyen günlerde diğer illerde de kurulması planlanmaktadır.

 

Odamız da 2018 yılında ilimizin ihracatçı potansiyelinin arttırılması için ihracat atağı projesi başlatmış, bu anlamda “İhracat Destek Ofisi” projesi de Odamızın hedefleriyle tam uyum sağlamıştır.

 

Kasım 2018 tarihinde Odamızda hizmete açılan İhracat Destek Ofisimiz, tüm üyelerimize her konuda hizmet vermeye hazır ve tam donanımlıdır. Odamız üyesi firmaların sayısının artırılabilmesi ve mevcut ihracatçıların bilgilendirilmesini teminen sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti sağlamaktadır. Başta devlet yardımları olmak üzere ihracata ilişkin uygulamalar ve pazar araştırma bilgi kaynakları hakkında düzenli veri akışı sağlamayı hedefleyen İhracat Destek Ofisi üyelerimizin hizmetine sunulmuştur.

Detaylı bilgi ve sorularınız için;


Oğuz ÇAĞIL
Araştırma ve Dış Ticaret Servisi / İhracat Destek Ofisi Sorumlusu

Tel: 0262 322 30 10 (dahili 238)
E-Mail: oguz.cagil@koto.org.tr ; ihracatdestek@koto.org.tr 

 

> Yurtdışı İş Fırsatları için tıklayınız

>Ticari Bilgi Kaynakları Rehberi için  tıklayınız

>İstatistiki Veri Kaynakları için  tıklayınız

>İhracat Destek Ofisi bilgilendirme ağına katılmak ve iş fırsatlarını öğrenmek için tıklayınız

>Ticaret Bakanlığı Devlet Yardımları Rehberine ulaşmak için tıklayınız  (GÜNCEL!!!)

>Ticaret Bakanlığı Kolay Destek web sitesine ulaşmak için tıklayınız

>İhracat Destek Ofisi Lansman Toplantısı ve Protokol Töreni haberi için tıklayınız