Nor-Shipping 2019 Uluslararası Gemicilik Fuarı Hk.

Sayın Üyemiz,

Oslo / Norveç’te 4 – 7 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Nor-Shipping 2019 Uluslararası Gemicilik Fuarı’nın Türkiye milli katılım organizasyonunun, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği‘nce organize edilmesi planlanmaktadır.

2019 yılında 27.si düzenlenecek olan ve iki yılda bir gerçekleştirilen fuar, dünyanın önde gelen gemi yapımı ve denizcilik fuarlarından biri olarak görülmektedir. Söz konusu fuarda makine aksamı üreticilerinden tedarikçilere, armatörlerden finans uzmanlarına kadar gemicilik ve açık deniz piyasasıyla ilgilenen çok çeşitli ziyaretçi kitlesinin izlemesi beklenmektedir.

Bahse konu fuara ilişkin çalışmaların sağlıklı olarak yürütülebilmesi amacıyla, konstrüksiyon ve kiralanacak alan tespitinde kullanılmak üzere fuara başvuruda bulunmayı planlayan üyelerimizin 31 Mayıs 2018 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar   kaç metrekareyle katılmak istediklerine ilişkin Ek‘te yer alan ön başvuru formunu doldurarak İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin 0212 454 05 01-02 numaralı fakslarına veya gemi@iib.org.tr e-posta adresine göndermeleri hususu bilgilerinize sunulur.

Bilgi için irtibat:
Selin Özsoy
Gemi ve Su Ürünleri Koordinasyon Şubesi
Tel: 0212 454 09 99
Fax: 0212 454 05 01-02

Ek: Nor-Shipping 2019 Ön Başvuru Formu

 

Gümrük Denetiminde Şeffaflık Ve Ticaretin Kolaylaştırılması Eğitimi Hk.

Sayın Üyemiz,

Gümrük ve Ticaret Müfettişleri Derneği ve Uludağ Üniversitesi işbirliğinde 8 Mayıs 2018 tarihinde Bursa’da sanayici ve dış ticaret firmalarının faydalanması amacıyla; “Gümrük Denetiminde Şeffaflık Ve Ticaretin Kolaylaştırılması” temalı eğitim semineri düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için; https://www.gtmd.org.tr/

Bilgilerinize sunarız.

Balıkesir Yatırım Günleri Hk.

Sayın Üyemiz,

T.C. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’ndan Odamıza gelen yazıda; 9-10 MAYIS 2018 tarihinde Balıkesir-Edremit’te gerçekleştirilecek Balıkesir Yatırım Günleri organizasyonunda Balıkesir’e yatırım yapan firma yetkililerinin ve sektöründe deneyimli kişilerin panelist olarak sağlayacağı katkı ile potansiyel yatırımcılar, yatırım ortamı ve avantajları hakkında bilgi sahibi olma fırsatları yakalayacakları, ayrıca potansiyel yatırımcıların yatırıma uygun arazi, devlet destekleri ve izin ve ruhsat süreçleri hakkında detaylı bilgileri alanında uzman kişiler ile birebir görüşme fırsatı bulabilecekleri bildirilmiştir.

 

Organizasyon, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Valiliği’nin katkılarıyla gerçekleştirilmekte olup, tüm detaylara www.balikesiryatirimgunleri.com sitesinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunulmaktadır.

 

Türkiye -Tataristan İş Formu Hk.

Sayın Üyemiz,

Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Sayın Rustam Minnihanov’un ülkemizi ziyareti vesilesi ile Türkiye-Rusya İş Konseyi organizasyonunda 27 Nisan 2018, Cuma günü İstanbul CVK Park Bosphorus Hotel’de (Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi No:8 34437 Taksim / Istanbul)   Türkiye-Tataristan İş Forumunun düzenlenmesi planlanmaktadır.

Söz konusu etkinliğe konuk Cumhurbaşkanı Sayın R. Minnihanov ve T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin yanı sıra Tataristan’dan çok sayıda yerel bakanlık ve devlet kurumları yöneticileri, belediye başkanları ve önde gelen şirket temsilcilerinin katılımı beklenmektedir. İş Forumu açış konuşmaları ve sunumları müteakip firmalar arasında ikili görüşmelerle devam edecektir.

Bahsi geçen İş Forumuna katılmayı arzu eden üyelerimizin en geç 25 Nisan, Çarşamba günü saat 18:00’a kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/662/10619 adresli internet bağlantısı üzerinden online kayıt formunu doldurarak, katılım ücretini online kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir.

TET Ar-Ge Proje Pazarı 2018 Hk.

Sayın Üyemiz,

TET Ar-Ge Proje Pazarı 2018 başvuruları başladı.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazıda; Genel Sekreterlik bünyesinde faaliyet gösteren Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliğince elektrik, elektronik ve bilişim sektörlerinde yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması ve üniversite-sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla 2018 yılı Ekim ayı içerisinde “TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliğinin yedincisinin TİM İnovasyon Haftası ile birlikte düzenlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Bahse konu etkinlikte Akıllı Şehirler teması altında;

-Akıllı Binalar ve Çevre

-Akıllı Enerji

-Akıllı Sağlık ve Medikal

-Akıllı Ulaşım ve Ulaşım Araçları

-Diğer Akıllı Uygulamalar (Mobilite, sağlık, eğitim, üretim vb.)

olmak üzere beş kategoride proje başvuruları alınacaktır. TET Ar-Ge Proje Pazarı’na başvuran projelerden ön değerlendirmeyi geçecek tüm projelere TİM İnovasyon Haftası’nda projelerini sergileme imkanı verilecek, etkinlik paydaşları arasında yer alan kuluçka merkezleri tarafından uygun görülen projeler kuluçka programına kabul edilecek ve yatırımcı karşısına çıkmaya uygun görülen projeler yatırımcı sunumlarına iştirak edebileceklerdir.

Dereceye giren tüm projelere toplamda 187.500 TL ödül dağıtılacaktır. Etkinliğin son başvuru tarihi 19 Temmuz 2018 olup, proje başvuruları www.tetprojepazari.org adresinden kabul edilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.