127.Yıl

126.Yıl

Dış Ticaret Hedef Pazar Araştırması ve Hedef Müşteri İstihbaratı Eğitimi

Dış Ticaret Hedef Pazar Araştırması ve Hedef Müşteri İstihbaratı Eğitimi

Sayın Üyemiz,

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ‘İhracat Hedefli Büyüme Stratejisinde KOBİ’lerin Etkinliğinin Artırılması’ projesi kapsamında eğitim ve danışmanlık hizmeti sağlanacaktır.


Proje kapsamında, 5 Ekim 2023 Perşembe günü 14.00-17.00 saatleri arasında KOTO Hizmet Binasında Dış Ticaret Hedef Pazar Araştırması ve Hedef Müşteri İstihbaratı Eğitimi düzenlenecektir.

Ücretsiz gerçekleşecek eğitime katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda yer alan bağlantıdan kayıt olması önem arz etmektedir.

Online Kayıt Linki: https://forms.gle/YMUgpY11fBCRi5tU7

Eğitimin İçeriği:

Müşteri Bulma Teknikleri

İhracatta Hedef Pazar Araştırması

Nokta Atışı İhracat

Hedef Firma Bilgilerinin İndekslenmesi

İhracatta Strateji- Fiyat- İletişim

Uluslararası İhalelerde Müşteri Bulma

Teknik İstihbarat

İhracatta Devlet Destekleri

Sürdürülebilir E-İhracat


Eğitimin Amacı
Firmaların ihracat kapasitesinin geliştirilmesi, hedef pazarların tespiti yöntemlerini öğrenmeleri, ihracat pazarlaması için bilgi sistemleri ile tanışmaları sağlanacaktır.Firmaların ihracat bağlantıları oluşturarak pazara girişleri ve mevcut pazar paylarının arttırılması için eğitilmeleri gerekmektedir.

İhracat yapabilen ancak potansiyelini tam olarak kullanamayan, daha önce hiç ve/veya düzenli ihracat yapmamış firmaların yönlendirilerek düzenli birer ihracatçı haline gelmeleri, hali hazırda ihracat yapan firmaların ihracat potansiyelinin geliştirilmesi için farkındalığın yaratılması ve güçlendirilmesi sağlanacaktır.

ÖNEMLİ NOT:
Eğitim sonrası katılımcılara uygulanacak anket formu ile 10 işletmeye 50 saatlik birebir danışmanlık hizmeti ücretsiz olarak sunulacaktır.

 

Detaylı bilgi için:

oguz.cagil@koto.org.tr 

0262 322 30 10 dahili 238