124.Yıl

122.Yıl

Pişmaniye sektörü KOTO’da buluştu

Pişmaniye sektörü KOTO’da buluştu
Pişmaniye sektörü KOTO’da buluştu

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektörel istişare toplantıları, 16. Meslek Komitesi bünyesinde bulunan pişmaniye sektörü ile devam etti 

Kocaeli Ticaret Odası’nın sektörel istişare toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. KOTO’nun üst düzey önem verdiği toplantılarda sektörlerin dünü, bu günü ve geleceği ele alınarak, sorun ve çözüm önerileri görüşülüyor. Toplantıların bir yenisi, pişmaniye sektörüyle devam etti. 16. Meslek Komitesi Başkanı Ahmet Bölükbaşı, KOTO Meclis Üyeleri; Kadir Çetin, Yaşar Can, Mehmet Yıldırım ve Komite Üyesi Davut Önder Akbaş’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya, sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. 

‘HEPİMİZİN KATKISI BÜYÜK’

Toplantının açılış konuşmasını, komite üyesi Davut Önder Akbaş gerçekleştirdi. Sektörün birlik ve beraberliğine vurgu yaparak toplantının gündem maddelerini paylaşan Akbaş, “Ana gündem maddemiz pişmaniyecilerimizin birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi ve sektörümüzü ilgilendiren konularla ilgili fikir alışverişi gerçekleştirilmesi. İzmit’teki pişmaniye üreticilerini bizler temsil ediyoruz. Birbirimizin dostuyuz ve İzmit pişmaniyesine değer katıyoruz. Bugün İzmit pişmaniyesi tanınıyorsa hepimizin katkısı var. Birlikte hareket ederek bu durumu daha iyi hale getirebiliriz” dedi. 

PİŞMANİYE ŞEHRİ KOCAELİ 

Akabinde konuklarına hitap eden Komite Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Halkevi bölgesinde hayata geçirmeyi planladığı Pişmaniyeciler Çarşısı konusunu gündemine alarak, “Büyükşehir’in pişmaniye çarşısı ile ilgili gündeme getirdiği bir proje var. Bizim projemiz daha önce sunmaktı ama bir türlü kabul ettiremedik. Şehrin giriş ve çıkışlarına pişmaniye çarşıları kurulsun. Burada bütün üreticilerin yeri olsun. Büyük çarşılar yapılsın. Kentimize bunu kazandırmalıyız ama daha bu aşamaya gelemedik. Ama böyle bir fırsat oluştu. Pişmaniye ile ilgili coğrafi işaret alınmış. Daha tanınır hale nasıl getirebiliriz. Diğer illerde yapılan pişmaniye yapanlara da biz nasıl özellikli olduğumuzu kanıtlayabiliriz. Pişmaniye şehri Kocaeli imajını nasıl güçlendirebiliriz. Bu noktada bu önemli bir fırsat” ifadelerine yer verdi. Akabinde komite üyeleri ve katılımcılar proje ile ilgili fikirlerini ifade etti. Toplantıda, pişmaniyecilerden oluşan bir heyet kurulması ve konuyu değerlendirmek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüşülmesi kararı alındı.