Kocaeli Ticaret Odası’nın MARKA Teknik Destek Programı kapsamında düzenlediği Perakendecilik Eğitimleri sona erdi. 10 gün süren eğitimlerde perakendecilere özellikle rekabet edebilirliklerini artırmaya yönelik bilgiler sunuldu

İlimizdeki yerel sermayeli küçük perakendecilerin pazarda rekabet edebilme ve sürdürülebilir büyüme stratejileri geliştirebilmeleri için, MARKA Teknik Destek Programı’na eğitim projesi yazan Kocaeli Ticaret Odası, 15 bin TL destekli ‘Yerel Küçük Perakendecilerin Sürdürülebilirliğini Geliştirme Projesi’ne Eylül ayında başlamıştı. 12 Eylül 2017 Salı günü başlayan ve 10 gün süren eğitimler 28 Eylül 2017 Perşembe günü sona erdi.
DOLU DOLU EĞİTİM PROGRAMI
Ankara Gazi Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Arıl Cansel’in sunumuyla gerçekleşen eğitimlerin 12-13-14-15 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen ilk haftasında; küçük işletmelerde yönetim ve organizasyon, insan kaynakları yönetimi, işe alım süreçleri, ödüllendirme ve performans sistemi oluşturma, kuruluş süreçleri, iş güvenliği ve sağlığı, finansal yönetim, perakendeciliğin yeri ve önemi, perakendecilik stratejileri, tedarikçi ve satın alma işlemleri; 19-20-21 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen ikinci haftasında perakendecilikte Pazar ve pazarlama stratejileri, perakendecilikte mağaza yönetimi ve satış artırma teknikleri, ürün ve fiyat stratejisi; 26-27-28 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen son haftasında da kurum kimliği, markalaşma ve marka imajı, müşteri ilişkileri yönetimi, strateji yönetimi konuları anlatıldı. Eğitime katılan katılımcıların hazırlamış oldukları perakendecilik uygulamaları vaka sunumları da yapıldı.
‘ÜYELERİMİZİN MEMNUNİYETİ İLE SONUÇLANDI’
Üyelerinin özellikle eğitim ihtiyacını karşılaşmak için MARKA başta olmak üzere çeşitli kuruluşların desteklerinden faydalanmaya ve üyelerini de faydalandırmaya devam edeceklerini ifade eden Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve Meclis Başkanı Akın Doğan, programların süreceğini ifade ederek, “Kocaeli Ticaret Odası olarak üyemiz olan perakendecilerin, modern işletmecilik ve modern pazarlama teknikleri konusundaki mevcut seviyelerini artırmak ve dolayısı ile rekabette üstünlük sağlamalarına katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz projemiz, üyelerimizin memnuniyeti ile sonuçlanmıştır. Kocaeli Ticaret Odası seminer salonunda gerçekleştirilen eğitimiz 10:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmiş olup, bu süre zarfında katılımcılarımıza danışmanlık hizmeti de sunulmuştur. Talep ettiğimiz içerik ve kalite de gerçekleştirilen eğitimimize katkılarından dolayı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.