122.Yıl

122.Yıl

KOTO heyeti, Kartepe Zirvesi’ne katıldı

KOTO heyeti, Kartepe Zirvesi’ne katıldı
KOTO heyeti, Kartepe Zirvesi’ne katıldı
KOTO heyeti, Kartepe Zirvesi’ne katıldı

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve beraberindeki Oda heyeti, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından KOTO’nun paydaşlığında bu yıl 3.’sü düzenlenen Kartepe Zirvesi’ne katıldı 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin KOTO’nun yer aldığı kurumların paydaşlığında bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Kartepe Zirvesi 25-27 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. ‘’Kentleşme ve Mutlu Şehir’’ ana gündem maddesiyle yapılacak Kartepe Zirvesi’nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan gerçekleştirdi. Açılış töreninde, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ömer Efe, İbrahim Atalay, Yusuf Ziya Uludüz ile 10. Komite Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yalnız da yer aldı. Açılışa ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da konuşmacı olarak katıldı. Bu yıl BM Türkiye Mukim Temsilcisi Alvaro Rodrigez’in de aralarında bulunduğu BM başta olmak üzere uluslararası kurum ve kuruluşlardan çok sayıda konuşmacı Kartepe Zirvesi’nde yer aldı. 

BU YIL ANA TEMA: KENTLEŞME VE MUTLU ŞEHİRLER

Kartepe Zirvesi 2019’da kentleşme olgusuna özel atıfta bulunarak “Kentleşme ve Mutlu Şehirler” teması etrafında düzenlendi. Kentleşmenin insanlığın ve dünyanın geleceği üzerindeki etkisi, beraberinde getirdiği sorunlar ve fırsatlar, düzenlenen paneller, konferanslar, forumlar ve çalıştaylarda tartışıldı.