122.Yıl

122.Yıl

İzmitli Üreticiler İzmit Çarşısı ile Türkiye’ye Açılıyor

İzmitli Üreticiler İzmit Çarşısı ile Türkiye’ye Açılıyor

İzmit Belediyesi öncülüğünde Good4Trust ile iş birliği içinde kurulan İzmit Çarşısı, işletmelere ve girişimcilere yeni fırsatlar sunuyor

9 Şubat’ta tüm Türkiye ile buluşmaya hazırlanan İzmit Çarşısı ekibi, titiz bir çalışmayla kapılarını tüm Türkiye’ye açmaya hazırlanıyor. Bölgesel ekonomiyi canlandırmak ve yerel kalkınmayı sağlamak amacıyla kurulan İzmit Çarşısı’nda doğaya ve insana dost ürün ve hizmet üretmeye niyetlenen herkes yer alabilecek.

Çevrimiçi Dükkan Açmak Ücretsiz

İzmit Çarşısı’nda dükkan açmak ücretsiz. Sadece satış yapıldığında sipariş tutarından %3 ila %7 arasında değişen bir katkı payı alınıyor. Üretici, çevresel ve toplumsal açıdan kattığı değer oranında düşük katkı payı ödeyecek. 

İzmit Çarşısı’nda yer alacak işletmeler ve bireysel üreticiler, faaliyetlerini doğa ile iş birliği içerisinde, zehirsiz, atıksız, temiz enerji ile, adil çalışma koşullarında gerçekleştirme gayreti içerisindedir. Örneğin; tek kullanımlık plastikleri, çocukların sağlığını bozabilecek hormonları veya toprağı zehirleyen ilaçları kullanmamaya özen gösterir, kullanılan malzeme ve ekipmanı daima daha doğa dostu alternatiflerle değiştirmek arayışında içinde olacaklardır. Aynı zamanda adil, doğaya ve insana dost üretim yapan üreticiler olarak birbirlerini destekleyecek ve tedarik ağlarını yerelde kuracaklardır.

Tüm bunları gerçekleştirmek için ise İzmit Çarşısı ekibi, üreticilere doğaya ve insana dost üretim yapmak konusunda yol gösterecek, teknik destek verecektir. Ayrıca düzenli olarak İzmit Belediyesi bünyesinde düzenlenecek ücretsiz eğitimlerde yönetim, üretim, tanıtım, pazarlama, teknoloji, finansman, örgütlenme ve işgücü eğitimi gibi konular yer alacaktır. 

İzmit Çarşısı çevrimiçi dükkan açmak isteyen herkesi bekliyor, açılış 9 Şubat'ta!

Özellikle doğa ve insan dostu üretim yapmaya çalışıyorsanız, herhangi bir ürün veya hizmet sunuyorsanız ve bunları çevrimiçi ortamda satmak istiyorsanız, İzmit Çarşısı sizi bekliyor. Bir e-ticaret sitesi kurmak istiyor, fakat nasıl kuracağınızı bilmiyorsanız, İzmit Çarşısı ekibi size teknik destek veriyor ve kolayca ücretsiz sayfa açmanızı sağlıyor. 

Yapmanız gereken; izmitcarsisi.org internet sayfasına gitmek ve ‘Üretici Ol’ düğmesine tıklamak, sonra karşınıza çıkan ‘Üretici Kayıt Formu’nu doldurup kaydetmek. 

İzmit Çarşısı ekibi, size iletişim bilgilerinizden en kısa zamanda ulaşacak.

Yerelden Alışveriş Yapmak İsteyenler İzmit Çarşısı’nda Tüm Aradıklarını Bulacaklar

İzmit Çarşısı, yaşadığı bölgeye destek vermek isteyen vatandaşlara da bölgesel kalkınmaya katılma fırsatı sunuyor. Dünyadaki en etkin kalkınma modellerinden biri olan bu uygulama ile yerelin yaşam standartları birlikte gelişecek ve ülke çapında örnek bir kent oluşturulacaktır.