Koceli Ticaret Odası’nın da desteklediği Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı 11 Nisan 2018 Çarşamba günü açılıyor

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde, Kocaeli Ticaret Odası’nın destekleri ile düzenlenen diğer yandan; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TAKMAKBİR), Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği (TÜKEBİR), Kocaeli Valiliği, Kocaeli Ticaret Odası, İzmit Belediyesi, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret Borsası ve KOSGEB’in de katkı sunduğu Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı 11-15 Nisan tarihleri arasında ziyaretçileri bekliyor.

FUAR ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI

Fuar öncesi, İzmit Ramada Otel’de basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya; TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kocaeli İl Tarım ve Hayvancılık Genel Müdürü İlhan Özel, KOSGEB Kocaeli Bölge Müdürü İbrahim Ustaömer, Kocaeli Ticaret Odası Başkan Vekili Volkan Yılmaz, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Başaran, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Lütfü Efil, Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Mert Anlıpak ve TÜYAP yetkilileri katıldı.

YILMAZ: FUARCILIK KOCAELİ’DE KÖK SALDI

Toplantıda konuşan Kocaeli Ticaret Odası Başkan Vekili Volkan Yılmaz, fuarcılığın Kocaeli için değişmeyen bir unsur hale geldiğinin altını çizerek “2014 yılında Kocaeli’de fuarcılık SANTEK ve İDEV’le başladı. İDEV’İ başarılı bir şekilde bitirdik. Yerli yabancı katılımcılarla olumlu geri dönüşler aldık. Sizlerin de bildiği üzere, Kocaeli başta olmak üzere Doğu Marmara’nın, Anadolu yakasının ‘fuar ve kongre merkezi’ olması için çaba sarf ediyoruz. Ve şunu rahatlıkla ifade edebiliriz ki; bu amacımıza başarılı organizasyonlarımızla hızla yaklaşıyoruz. Yakalanan ivme, fuarcılığın artık Kocaeli’ de kök saldığının işaretidir. Dünyaya açılan bu tür kapılar yeni işler, yeni girişimler demektir. Biz fuarcılığın kentlerin ekonomisine yaptığı katkının, öneminin farkındayız ve fuarcılık alanında da tecrübeliyiz.

Amacımız İDEV ve SANTEK gibi fuarcılık markalarının artması ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nin, yılın 12 ayı fuarlara ev sahipliği yapan ve Anadolu yakasından itibaren tüm Doğu Marmara’nın fuar merkezi haline gelmesidir. Yarından itibaren başlayacak olan (11-15 Nisan) Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve Doğu Marmara Sera, Bahçe ve Süs bitkileri Fuarımızın da bu noktalardaki işlevini yerine getirerek sektörün ulusal, bölgesel ve uluslararası oyuncularını bir kez daha buluşturmasını bekliyor, hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

ALAGÖZ: SEKTÖRE CANLILIK GELECEK

Kocaeli’nde ilk kez açılacak olan fuar ile ilgili bilgi veren TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “ TÜYAP olarak Kocaeli’nde düzenleyeceğimiz fuarlara bir yenisini daha eklemekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarlarımız ile sektöre canlılık getirmeyi amaçlıyoruz. Fuarımızın sektöre ve bölgeye hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

YENİ TEKNOLOJİLER DE BU FUARDA

Tarım ve hayvancılığa katkı sağlamak amacıyla Kocaeli’nde Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarları düzenlemeye karar verdiklerini belirten Alagöz, “Geniş ürün yelpazesinde açtığımız fuarlarımızda ziyaretçilerimiz, modern tarım ve bahçeciliğin ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojiye ulaşırken aynı zamanda yeni teknoloji ürünleri de yakından takip etme imkanı buluyor. Fuarlarımızda Adapazarı, Ankara Bolu, Bursa, Düzce, Sakarya, Yalova, Zonguldak’tan ziyaretçi ve katılımcılar ağırlayacağız. Doğu Marmara’yı buluşturacak olan Fuarlarımıza tüm katılımcı ve ziyaretçilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Bölgenin sektördeki üretim gücü göz önünde bulundurularak Fuarların planlandığını belirten Alagöz, Fuarların kapsamları hakkında da bilgi verdi. Alagöz; Tarımsal mekanizasyondan tohuma, gübreden hayvancılığa, seradan süs bitkilerine kadar pek çok firmayı ağırlayacağımız fuarlarımızın yeni iş bağlantılarına vesile olması için tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz” dedi.

SÜS BİTKİLERİ DE GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarları, her iklime uygun dış mekan bitkilerini, mevsimlik çiçekleri, iç mekan bitkilerini yüzlerce çeşidi ile bölgenin önemli fuarı olma özelliğini de üstlenecek. Bitki çeşitliliğinin yanı sıra üretim ve peyzaj uygulamaları esnasında kullanılan her tür ekipmanın da bulunacağı Fuarlarda, bitkiler konusunda da tüm çözümler bir arada bulunacak.

Tarım profesyonellerini bir araya getiren Fuarda; Azerbaycan, Gürcistan, Kıbrıs, Irak’tan alım heyetleri ağırlanacak.

Fuar, 30.000 m²’lik kapalı alanda 160’ın üzerinde katılımcı firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla açılacak. Tarım, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon, traktör, tohum, süt endüstrisi, sera, bahçe ve süs bitkileri ana konu başlıklarından oluşan Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarları, 11-14 Nisan tarihleri arasında 10:00-19:00 saatlerinde, 15 Nisan’da 10:00 ila 18:00 saatlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Detaylı bilgi için; www.dogumarmaratarimfuari.com