122.Yıl

122.Yıl

Başkan Bulut: İşportacı ve seyyar satıcılara yer gösterilsin

Başkan Bulut: İşportacı ve seyyar satıcılara yer gösterilsin

Kocaeli Ticaret Odası Meclisi’nde konuşan Başkan Bulut, işportacı ve seyyar satıcıların, vergisini ödeyen esnafa özellikle bayram alışverişi öncesi büyük zarar verdiğini vurgulayarak, “Seyyar satıcı ve işportacılara, görevi olan kurumlarca yer gösterilmesini talep ediyoruz” dedi 

Kocaeli Ticaret Odası’nın aylık olağan meclis toplantısı 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleşti. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 5 gündem maddesi ele alındı. Toplantıda aylık faaliyet sunumunu gerçekleştiren ve konuşmasının büyük bölümünü yine Oda üyelerinin sorun ve taleplerine ayıran Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, bayram alışverişi öncesi işporta ve seyyar satıcı sorununun ivedilikle çözülmesini istedi. 

TİCARİ HAYATI OLUMSUZ ETKİLİYOR 

Seyyar satıcı ve işportacıların, vergisini ödeyen esnafa büyük zarar verdiğini ve kendilerine yer gösterilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Bulut, “Çarşı esnafımız bayram arifesinde işportacılar ve dışarıdan gelen seyyar satıcıların cadde üzerinde tezgah açmasından son derece rahatsız. Seyyar satıcılar sebebiyle ilimizin ticari hayatı olumsuz etkilenmektedir. Yerel idarecilerimizi Kira ödeyen, vergisini ödeyen, personel istihdam eden ve bu zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan esnaf ve tüccarımızın şikâyetlerini dikkate almaya davet ediyorum. Bizler Oda olarak üyelerimizin haklarını her platformda savunmaya devam edeceğiz. 

İŞPORTACI VE SEYYARLARA YER GÖSTERİLSİN 

Tabi ki bunu söylerken hiç kimsenin ekmeğiyle oynamak gibi bir niyetimiz ve haddimiz yok ancak bayram öncesi vergisini ödeyerek devletini, ailesini ve ticaretini kalkındırmaya çalışan tüccarlarımızın da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Görevi olan kurumlarca işportacı ve seyyar satıcılara yer gösterilmesini, ticaret insanımızın rahat bırakılmasını talep ediyoruz. Oda başkanı olarak, Odam adına bu talebimizin hayata geçirilmesini bekliyor, ilgili kurumlarımızı göreve davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.