Kamerun Ticaret Heyeti, 13 – 16 Ağustos 2018

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazıda; T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve THY işbirliği ile 13 – 16 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kamerun’a yönelik bir Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, Douala’yı kapsayacak söz konusu organizasyonda Türkiye-Kamerun iş forumunun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili firma görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir.

Yazı devamında; pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyete, inşaat malzemeleri, makine ve aksamları, tarım makineleri, hazır giyim ve tekstil, enerji, gıda ve tarım ürünleri, şekerli ve çikolatalı mamuller ve meyve suları, demir-çelik, mobilya-ağaç ve orman ürünleri, elektrik-elektronik, alüminyum, cam ve seramik ürünleri, medikal ve tıbbi ilaçlar, otomotiv ve yan sanayi sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara göre imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, azami 20 firma temsilcisinden oluşacak heyete katılmak isteyen firmaların en geç 12 Temmuz 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar   https://goo.gl/mkXnRs  adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak biletleri, konaklama, vize, toplantı, ve transfer işlemlerinden doğan giderlerinin karşılanmasını teminen 1.100-EURO tutarındaki katılım ücretini Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Güneşli Ticari Şubesi (Şube kodu: 1248), (IBAN No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35) (Swift Kodu: TVBATR2A) EURO hesabına yatırmaları ve ödeme dekontunu “bestecoskuner@tim.org.tr” adresine e-posta ile göndermelerinin gerektiği ifade edilmektedir. Ödeme dekontları ulaştıktan sonra katılımın kesinleşmekte olduğu, etkinlik kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcıların katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesinin yapılmadığı ifade edilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için:

Beste COŞKUNER (Tel: 0212 454 00 96;   E-posta: “bestecoskuner@tim.org.tr”)

Abdullah KESKİN  (Tel: 0212 454 04 87;   E-posta: “abdullahkeskin@tim.org.tr”)

COSME Proje Çağrısı Hk.

Sayın Üyemiz,

KOSGEB Kocaeli Müdürlüğü tarafından iletilen yazıda;

COSME Programı kapsamında ” (Supporting the Development and Promotion of Transnational Thematic Tourism Products: Exploiting Synergies between Tourism and Cultural and Creative Industries)” proje teklif çağrısı yayınlanmış olup, söz konusu çağrıya ilişkin bilgiler ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize sunarız.

 

EK: Proje Teklif Çağrısı

World Food Moscow 2018 Uluslararası Gıda Fuarı Hk.

Sayın Üyemiz,

İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği’nden Odamıza gelen yazıda,

Moskova / Rusya Federasyonu’nda, 17-20 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan World Food Moscow 2018 (WFM) Uluslararası Gıda Fuarı’nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonunun İİB Genel Sekreterliği tarafından gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

2017 yılında, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 65 farklı ülkeden 1.516 katılımcının yer aldığı söz konusu fuarı 29.859 kişi ziyaret etmiştir. Rusya ve bölgesinin en büyük ikinci fuar organizasyonu olarak gösterilen ve yaklaşık 60.000 m2’lik alanda gerçekleştirilen WFM Fuarı’na milli katılım organizasyonu ile iştirak eden firmalara, 930 Euro/m2 bedel üzerinden İİB Genel Sekreterliğince aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

  • Stand alanının kiralanması, stand inşaatı, dekorasyonu ve temizliği
  • Katılımcı ürünlerinin nakliyesi, gümrüklemesi ve standlara teslimi
  • Fuar resmi kataloğunda, fuar resmi internet sitesinde ve fuarda ziyaretçilere dağıtılmak üzere İstanbul’da hazırlanan katılımcı kataloğunda yer alma
  • Fuara giriş kartı temini
  • Fuar süresince ofis ve iletişim araçları (internet-telefon-fax) ile ikram hizmetlerinden faydalanma

Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin, Başvuru Formu’nu ve Fuar Katılım Sözleşmesi’ni, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak, 31.07.2018 Salı günü mesai bitimine kadar İİB Genel Sekreterliğinin 0 212 4540501-02 numaralı faksına veya hububat@iib.org.tr  adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin;

Hububat Koordinasyon Şubesi- Ayşe Ekinci- 02124540689 – aekinci@iib.or.tr

 

Nijerya Ticaret Heyeti Hk., 31 Temmuz – 02 Ağustos 2018

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden(TİM) alınan bir yazıda; T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, TİM organizasyonu ve THY işbirliği ile 31 Temmuz – 02 Ağustos 2018 tarihleri arasında Nijerya Federal Cumhuriyeti’ne yönelik bir Ticaret Heyeti düzenleneceği, Lagos’u kapsayacak söz konusu organizasyonda Türkiye-Nijerya iş forumunun yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan ikili firma görüşmelerinin (B2B) gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyette; petrokimya, demir-çelik, alüminyum, cam ve seramik ürünleri, tıbbi ilaçlar, otomotiv endüstrisi, endüstriyel tuz, hazır giyim ve tekstil, makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, kâğıt ve karton ürünleri, iş ve maden makineleri, elektrik-elektronik, su ürünleri, şekerli ve çikolatalı mamuller ve meyve suları, ambalajlama sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara göre imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görüldüğü belirtilmektedir.

Bu çerçevede, azami 40 firma temsilcisinden oluşacak heyete katılmak isteyen firmaların en geç 6 Temmuz 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar “https://goo.gl/voP8JX” adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak biletleri, konaklama, toplantı, ve transfer işlemlerinden doğan giderlerinin karşılanmasını teminen 1.480-USD tutarındaki katılım ücretini Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282), (IBAN No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04), USD hesabına yatırmaları ve ödeme dekontunu “mehmetcesuroglu@tim.org.tr” adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir (Telefon: 0212 454 04 86).

Ödeme dekontları ulaştıktan sonra katılım kesinleşmekte olup, etkinlik kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcıların katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesinin yapılmadığı ifade edilmektedir.

India Infrastructure Expo-2018

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan Odamıza gelen yazıda, Hindistan Hükümeti tarafından Mumbai’de düzenlenecek olan Asya Altyapı Geliştirme Bankası (AIIB) 3. Yıllık Toplantısı ile aynı günlere denk gelecek şekilde 24-26 Haziran 2018 tarihlerinde ‘‘India Infrastructure Expo-2018” isimli altyapı fuarının düzenleneceği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, toplantı için Mumbai’de olacak Hindistan Başbakanı Sn. Narendra Modi’nin anılan fuara onur konuğu olarak hitap etmesinin öngörüldüğü, etkinliğin amacının kamu ve özel sektörden altyapı alanındaki son yöntemleri, teknolojileri ve olanakları paylaşacak yerli ve yabancı paydaşları bir araya getirme olduğu kaydedilmektedir.

Etkinlik broşürü TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde ‘‘Hizmetler” başlığı altındaki Uluslararası İş İmkânları/Yurtdışı Etkinlikler bölümünden temin edilebilmekte olup, etkinliğe ilişkin güncel bilgilere http://www.indiainfrastructureexpo.in/exhibition.html internet adresinden ulaşılabilmektedir.