Kocaeli Ticaret Odası’nın, referans yayını Rakamlarla Kocaeli’nin yeni sayısı yayımlandı. 2017 yılına ait tüm verilerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı Rakamlarla Kocaeli 2018’e Kocaeli Ticaret Odası’ndan ve oda web sitesinden ulaşılabiliyor

İlimizin sayısal verilerine ışık tutan ve arşivleyen Kocaeli Ticaret Odası’nın, her yıl birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak hazırladığı yayını ‘Rakamlarla Kocaeli’nin yeni sayısı yayımlandı. Eğitimden sağlığa, nüfustan ilimizin sosyal donatılarına kadar birçok alanda verinin kapsamlı bir şekilde ele alındığı Rakamlarla Kocaeli’nin 2017 istatistiklerini içeren sayısı “Rakamlarla Kocaeli 2018” oda üyeleri başta olmak üzere tüm kentin istifadesine sunuldu.

BAŞKAN BULUT: VERİ KENTLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Yayınla ilgili bilgi vererek, istatistiki bilginin kentlerin geçmişi ve geleceği için arz ettiği öneme vurgu yapan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, “Kocaeli yüzölçümü bakımından küçük fakat ülke ekonomisine sağladığı katma değer ile kalkınma ve büyümede önemi yadsınamaz bir ilimizdir. Vergi gelirleri, dış ticaret, sektörel çeşitlilik ve diğer birçok makroekonomik istatistik açısından ön sıralarda yer almakta olup, her yıl başarısını arttırarak büyütmekte ve uluslararası rekabette daha da ön plana çıkmaktadır.

ODA’DAN VE ONLİNE ERİŞİM İMKANI

Türkiye için stratejik önemi olan ilimizin daha da gelişmesi ve bu gelişimin devamlılığı için ilimizin potansiyelinin ortaya konması gerekmektedir. Bu farkındalık ile Kocaeli’nin sayısal verilerine ışık tutan Odamız, birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak, titizlikle çalışarak her yıl düzenlediği yayını ‘Rakamlarla Kocaeli 2018’ adlı yayınımızı sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşamaktadır” ifadelerine yer verdi. Rakamlarla Kocaeli 2018’e Kocaeli Ticaret Odası’ndan ya da http://koto.org.tr/wp-content/uploads/2018/05/RakamlarlaKocaeli2018.pdf bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.