Konaklama ve restoranlar Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 20. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, devletimiz tarafından Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde ülke genelinde başlatılan “İndirim Kampanyası” ile ilgili TOBB’un 10.10.2018 tarih ve 14853 sayılı yazısı (Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapılması tavsiye edilmektedir) hakkında kapsamlı bilgi sunuldu.

Akabinde, 2019 yılı iş programında yer alması talep edilen konular görüşüldü. Buna göre; eş meslek komite ziyaretleri, üye ziyaretleri, yurtiçi ve yurt dışı fuarları, sektör toplantıları, sektörle alakalı eğitimler planlandı.

Nefes Kredisi ile ilgili yapılan anket değerlendirilirken, KOTO Ekonomi Danışmanı Ercan Bağbudar tarafından KOTO KART Projesi ile ilgili bilgi sunuldu.

Yeni komite üyesi Kadriye Sarımeşe’ye, komite oryantasyon kapsamında Meslek Bilgilendirme Kitapçığı teslim edilerek, Oda’nın iş ve işleyişi hakkında bilgi sunuldu.