Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı başta olmak üzere çeşitli projeleri incelemek üzere ilimize gelen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Mobilyacılar Komitesi Başkanı Kenan Demirel, Meclis üyeleri Ahmet Kavafoğlu ve Mustafa Ay’ı ağırladı. MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul tarafından ağırlanan ATSO heyetinin, MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı’na gerçekleştirdiği inceleme ziyaretine katılan Başkan Bulut’a, KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar ile Meclis Üyeleri Cemil Altınkaya ile Murat Aydın da eşlik etti.

ÖRNEK PROJE

Antalyalı mobilya esnafının sektörel kümelenmeye sıcak baktığını ifade eden ATSO Başkanı Davut Çetin, “MOBESKO, hem açık bir çarşı hem tüketicinin her ihtiyacını karşılayabileceği, birçok markanın bir arada bulunduğu bir alan. Özellikle mobilya sektörünün hizmet kalitesine de büyük katkı sağlıyor. Örnek proje. Türkiye’deki diğer illere de katkısı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. MOBESKO Başkanı Şenol Başoğul ise MOBESKO’nun fikir aşamasında kuruluş aşamasına kadar tüm detayı ATSO yöneticileri ile paylaştı.

YÜKSEK ZAM VE FAİZ

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara değinen heyet, mobilyacı esnafının da bu durumdan etkilendiğini ve çözüm yolu üretilmesi gerektiğini söyledi.  Bir araya gelen mobilyacı esnafı; sunta, boya ve süngere gelen yüksek zam ve faiz oranı gibi mobilya sektörünü sarsacak, hem esnafı hem tüketiciyi zorlayacak aşırı fiyat artışlarıyla ilgili gerekli önlemlerin alınması konusunda hem fikir oldu.