Blog | Koto

(22. Meslek Komitesi) Yoğun gündem maddeleriyle toplandı

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, KOBİ’lerde ticari risk sigortası (tahsilattan kaynaklanan risk) konusunda hakkında bilgi aktarımında bulunuldu.

Ayrıca KOTEV eğitimleri kapsamında verilmesi düşünülen eğitimler konusu görüşüldü. Kuşaklararası iletişim eğitimi ( x ve y kuşağı) ve Beden Dili Eğitimi düzenlenmesi için yönetim kuruluna öneride bulunulması kararlaştırıldı.

Komite üyelerine Odamız yayını olan Rakamlarla Kocaeli 2018 dağıtımı yapıldı.

(22. Meslek Komitesi) Sektör sorunları ve çözüm önerilerini görüştü

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda; Odamız Meslek komite çalışmalarının web sitemizde yer alması konusunda bilgi aktarımı yapıldı.

Komitelerin Oda içi ve dışında yapılan tüm çalışmalarının web sitesinde yayınlanmak üzere Odamıza iletilmesi konusunda bilgi akışı sağlandı. Toplantıda ayrıca sektör sorunları ve çözüm önerileri de görüşüldü.

 

(22. Meslek Komitesi): Sektör eğitimlerini görüştü

Sigortacılar Grubu’nun yer aldığı 22. Meslek Komitesi, aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi. 22. Meslek Komitesi Başkanı Olcay İlter’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Meclis Üyeleri Medet Aydın, Nazan Topdemir Bülbül, Komite Başkan Yardımcısı Nurgül Moldur, komite üyeleri; Önder Dükmen ve Cem Serhat Dayanç yer aldı. Sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimlerin konuşulduğu toplantıda, öncelikle temel sigortacılık ve vücut dili eğitimlerinin düzenlenmesi kararlaştırıldı.

(22. Meslek Komitesi) Araç Değer Kaybı Bilgilendirme Toplantısı

Odamız 22. Meslek Grubu (Sigortacılar) Üyelerine yönelik 10.05.2018 tarihinde Araç Değer Kaybı ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Sigorta Eksperi ve Adli Bilirkişi Sn. Kayhan ANARAL, Sigorta sektörünün önemli konularından olan “araç değer kaybı” konusunu çeşitli yönleriyle ele alarak; örnekler verdi. Müşteri, Sigorta Şirketi, Sigorta Acentesi, Tahkim ve Hukuk konularının ayrıntılı olarak anlatıldığı bilgilendirme toplantısında katılımcı misafirlerimiz, yaşanan olaylardan örnekler vererek toplantımıza katkıda bulundular. Toplantımızda ayrıca, İlimizde bulunan Sigorta Acentelerinin söz konusu konu ile ilgili uygulamada yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili sorularda cevap buldu.