Marmara Bölgesi’nin sigortacılarından, Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı’ya kapsamlı dosya

Marmara bölgesinde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odalarının Sigortacılık Meslek Komiteleri ile Acenteler Dernek Yönetimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu heyet, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı ile görüşme gerçekleştirerek sektörün sorunlarına ve çözüm önerilerine dair kapsamlı rapor sundu

Kocaeli Ticaret Odası, Sakarya TSO, Yalova TSO, Düzce TSO, Bolu TSO, Körfez Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası’nın Sigortacılık Meslek Komiteleri ile acenteler dernek yönetimleri KOSAD ve SASADER’in yer aldığı heyet, sektörün sorunlarına dair ortak görüşlerle hazırladıkları çözüm önerilerini kapsamlı bir rapor haline getirerek Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı’ya iletti.

MARMARA BÖLGESİNİN ODA VE SEKTÖR DERNEKLERİ

Kocaeli Ticaret Odası Necmi Bulut başta olmak üzere KOTO 22. Meslek Komitesi Başkanı Olcay Şimşek İlter, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Kocaeli İl Delegesi Cemal Türengül, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sigorta Acenteleri İl Delegesi Özgür Kaya, Sakarya TSO 16. Meslek Komitesi Başkanı Engin Adıyaman, Düzce TSO 9. Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Yalova İl Delegesi Seyfullah Doğru, Bolu TSO 4. Meslek Komitesi Başkanı Saniye Yirmibeşoğlu, Körfez Ticaret Odası 11. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Yılmaz, Komite Üyeleri Mehmet Şahin ve Erdoğan Songur, Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi Yılmaz Arıcan, 21. Meslek Komitesi Başkanı Metin Özkan, Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı (KOSAD) Bülent Yılmaz, Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı (SASADER) Emre Tan’ın yer aldığı heyet, Ankara’da Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı ile detaylı bir görüşme gerçekleştirdi.

SİGORTA SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇILACAK

Sigortacılık sektörünün geçmiş ve geleceğini kapsayan adeta röntgeninin çekildiği raporda; Trafik Poliçelerindeki İptal Uygulamaları, Trafik Poliçelerindeki Komisyon Oranları, Fatura tahsilat merkezleri tarafından yapılan işlemler, Acentelerin İş yeri açma ruhsatlarından muaf olması, acentelerin İş yeri açma ruhsatlarından muaf olması, acentelik sözleşmeleri, poliçe fiyat farklılıkları konuları 7 başlık halinde sunularak, çözüm önerileri geliştirildi. Çözüm önerilerinin sektöre hakim ortak görüşlerce hazırlandığını vurgulayan heyet, sorunların sadece bölgesel değil, tüm ülke genelinde yaşandığını özellikle ifade ederek, çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi halinde sektörün önünün açılacağını, ülke ekonomisine de üst düzeyde katkı sunulacağını belirtti.

KAYACI: ÖNERİLERİNİZİN HAYATA GEÇİRİLMESİ NOKTASINDA ÜST DÜZEY HASSASİYET GÖSTERECEĞİZ

Marmara bölgesinde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odalarının Sigortacılık Meslek Komiteleri ile Acenteler Dernek Yönetimlerinden oluşan heyete, kapsamlı rapor için teşekkür eden ve ilgiyle misafir eden Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı, “Sektörün gelişimi için harcadığınız mesai ve sonucunda ortaya çıkan rapor için teşekkür ediyorum. Müdürlüğümüz talepleri kapsamlı bir şekilde inceleyerek, hayata geçirilmesi noktasında üst düzey hassasiyet gösterecektir. Hepimiz sigortacılık sektörünün geleceği için çaba sarf ediyoruz. Önerileriniz bizlere ışık tutuyor. Çalışmalarınızı destekliyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Marmara Bölgesi’nin sigortacıları ortak sorunlara ortak çözüm için Ankara’ya gidiyor  

Marmara bölgesinde faaliyet gösteren ticaret ve sanayi odalarının Sigortacılık Meslek Komiteleri ile Acenteler Dernek Yönetimlerinin bir araya gelerek oluşturduğu heyet, sektöre dair sorunları ve çözüm önerilerini sunmak üzere Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne gidiyor

Kocaeli Ticaret Odası, Sakarya TSO, Yalova TSO, Düzce TSO, Bolu TSO, Körfez Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası’nın Sigortacılık Meslek Komiteleri ile acenteler dernek yönetimleri KOSAD ve SASADER’in yer aldığı heyet, sektörün sorunlarını tespit etmek ve ortak görüşlerle çözüm üretmek için toplantılar düzenliyor, fikir alışverişi gerçekleştiriyordu. En sonuncusu Kocaeli Ticaret Odası’nda, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, sigortacılık sektörünün adeta röntgenini çeken heyet,  sektöre dair kapsamlı bir rapor hazırlayarak, sorunlara çözüm önerileri geliştirdi.

KAPSAMLI RAPOR SUNULACAK

Sigortacılık sektörünün bölgesel ortak oluşumu da olan heyet, 7 başlık altında hazırlanan detaylı raporu sunmak üzere Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’ne gidiyor. Kocaeli Ticaret Odası Necmi Bulut başta olmak üzere KOTO 22. Meslek Komitesi Başkanı Olcay Şimşek İlter, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Kocaeli İl Delegesi Cemal Türengül, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Sakarya İl Delegesi Özgür Kaya, Sakarya TSO 16. Meslek Komitesi Başkanı Engin Adıyaman, Düzce TSO 9. Meslek Komitesi Başkanı Metin Koç, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Yalova İl Delegesi Seyfullah Doğru, Bolu TSO 4. Meslek Komitesi Başkanı Saniye Yirmibeşoğlu, Körfez Ticaret Odası 11. Meslek Komitesi Başkanı Hasan Yılmaz, Komite Üyeleri Mehmet Şahin ve Erdoğan Songur, Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi Yılmaz Arıcan, 21. Meslek Komitesi Başkanı Metin Özkan, Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı (KOSAD) Bülent Yılmaz, Sakarya Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı (SASADER) Emre Tan’ın yer aldığı heyet, Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde sektör adına önemli görüşmeler gerçekleştirecek.

(22. Meslek Komitesi) Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde sektör toplantısı

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi.

Kasım ayı toplantı zaptının görüşülmesiyle başlayan toplantıda ilk olarak, Kocaeli Ticaret Odası tarafından, Akreditasyon Sistemi çerçevesinde hazırlanan, 2019-2022 Stratejik Planı SWOT analizinin belirlenmesi amacıyla 5 Ocak 2019 Cumartesi günü gerçekleşecek paydaş analizi toplantısı hakkında bilgi sunuldu.

Ayrıca, 2019 yılı içerisinde düzenlenmesi planlanan KOTEV eğitimleri kapsamında, firmalara özel eğitim açılabileceği, söz konusu eğitimlerin açılabilmesi için firma çalışanlarından asgari 10 personelin katılım sağlaması gerekliliği hakkında bilgi verildi. KOTEV, Ocak ayı eğitim takvimi hakkında da bilgi sunuldu.

Akabinde, 22-25 Ocak tarihleri arasında Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde yapılacak olan toplantıyla ilgili hazırlık yapılarak, görüşülecek konular belirlendi.

Toplantının teklif ve temenniler bölümünde ise;

Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile 22 Meslek Komitesi tarafından Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden talep edilen randevuya istinaden söz konusu toplantının 22-25 Ocak tarihleri arasında belirlenecek bir günde yapılması hususunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına.

İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esasları Nitelikli Eleman İstihdam Desteği’nin 2. Maddesinde yer alan, “Bu destekten, desteği başvuru tarihi itibariyle onaylı son SGK Sigortalı Hizmet Listesinde en az 5 (beş) çalışanı olan işletmeler yararlanabilir” maddesinin sigorta acenteleri için en az 2 (iki) elaman olarak değiştirilmesi adına KOSGEB nezdinde girişimlerde bulunulması hususunun Yönetim Kurulu’na sunulmasına karar verildi.

‘Acente Bilgilendirme Toplantısı’nda sağlık sigortalarının geleceği ele alındı

Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi tarafından düzenlenen ‘Acente Bilgilendirme Toplantısı’nda sağlık sigortalarının durumu görüşülerek, geleceği ele alındı

Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi, Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER), Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği (KOSAD) ve Anadolu Sağlık Merkezi’nin katkılarıyla ‘Acente Bilgilendirme Toplantısı’ düzenledi. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Volkan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Barış, Meclis Üyeleri; Medet Aydın, Nazan Topdemir Bülbül, 22. Meslek Komitesi Başkanı Olcay İlter, Başkan Yardımcısı Nurgül Moldur ve komite üyeleriyle birlikte ev sahipliği yaptığı programda, Anadolu Sağlık Merkezi Yurt İçi Geliştirme ve Satış Direktörü Dr. Cengiz Gül, SASDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sermet Gün Erdem ve SASDER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Halit Başkaya, Özel ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarını (TSS) detaylarıyla ele aldı.

BAŞKAN BULUT: GÜNCELLENEN MEVZUATLARA

HAKİMİYET ÖNEMLİ

Program, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un açılış konuşmasıyla başladı. “Sigorta acentelerimizin sektörleri ile alakalı olarak son gelişmeleri yakından takip etmesi, değişen ve güncellenen mevzuatlara hakim olması oldukça önemli” diyerek sözlerine başlayan Başkan Bulut, “Kocaeli Ticaret Odası olarak özel önem verdiğimiz sigortacılık sektörü ile alakalı etkinliklerimizi sıklıkla yapıyor, üyelerimizi davet ediyoruz. Bugün de tamamlayıcı sağlık poliçeleri, özel sağlık sigortaları ve sigortacılıkla alakalı diğer hususlarda uzmanlarımız tarafından bilgilendirme yapılacak” ifadelerine yer verdi.

DR. GÜL: ACENTELER ÇOK ÖNEMLİ

Anadolu Sağlık Merkezi Yurt İçi Geliştirme ve Satış Direktörü Dr. Cengiz Gül de sigortacılara merkezle ilgili kapsamlı bilgiler vererek, “Anadolu Sağlık Merkezi, 1979 yılında kurulan Anadolu Endüstri Holding Vakfı’nın bir iştiraki. Bu ülkenin her yaş ve düzeyden insanı kaliteyi, özellikle sağlıkta dünya seviyesi hizmeti hak ediyor. Bu, bugüne veya bize özgü bir durum değil. Acenteler olarak sizler çok önemli bir ayrıcalık sunuyorsunuz. Acenteler bu işin aracısı. İnsanlar sizlere danışıyor. Özellikle sağlık alanında sizlerle globalleşiyor. Buradaki hizmetlerin farkında olmak son derece kıymetli” dedi. Akabinde Anadolu Sağlık Merkezi’nin hizmet tanıtım videosu sunuldu.

‘20 SİGORTA ŞİRKETİ, 814 BİN POLİÇE VAR’

SASDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sermet Gün Erdem, akabinde yaptığı sunumda ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Poliçeleri’nin durumunu ele aldı. İlk olarak, Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği’nin faaliyet konularından bahseden Dr. Erdem, “SASDER 2011 yılında kuruldu. Dünyada hem hastane yöneticileri hem de sigorta şirketlerinin beraber kurduğu ve yer aldığı tek dernek” dedi. Akabinde, ülkemizin sağlık alanındaki verileri, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın içeril ve beklentileri, gelinen son durum hakkında bilgiler verdi. Ülkemizde, sigorta hizmeti veren 20 şirketin faaliyette olduğunu ve bireysel emeklilik şirketlerine yetki verilmesiyle birlikte bu sayının giderek arttığını ifade eden Dr. Sermet Gün Erdem, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası(TSS), SGK’lı kişilerin sağlık hizmetlerinden daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla yararlanabilmesi için oluşturulan bir sağlık sigortasıdır. Halihazırda 814 bin poliçe var. Bireysel emeklilik şirketlerine yetki verilmesiyle birlikte şirket sayısı daha da artacak. Üst kuruluşların, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı yaygınlaştırmak üzerine çok ciddi çalışmaları var. Yarın bireysel emeklilik sisteminde olduğu gibi, Tamamlayıcı Sağlık sigortası da bir prim veya vergi teşviki olarak karşımıza gelebilir. Ciddi çalışmalar yapılıyor” dedi.

‘BİLİNÇ VE POLİÇE SAYISI ARTIYOR

SASDER Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Halit Başkaya, Özel Sağlık Sigortası’nın dünü, bugünü ve yarını üzerine sunum yaptı. Dr. Başkaya, “Özel Sağlık Sigortacılığı yıllardır nüfusun yüzde 3’ünü geçemeyen bir yapıda kalmış durumda. 3 milyon kişinin Özel Sağlık Sigortası olduğu biliniyor. Özel Sağlık Sigortacılığı konsept itibariyle SGK ile anlaşması olmayan özel hastaneleri içeren bir sigorta. Sigorta, sosyal ve özel sigorta olarak ikiye ayrılıyor. Sosyal sigorta devletin olmazsa olmazı. SGK’nın özel hastanelerden hizmet satın almaya başlamasıyla birlikte özel sigorta da belli bir noktaya geldi. Sağlık sigortalarını insanların daha fazla erişebilecekleri bir ürün haline getirilmesini sağlamalıyız. Vatandaşların Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı kullanmaya başlamasıyla birlikte, özel sağlık sigortalarına karşı bilinç ve kullanım düzeyi arttı” dedi. Sunumların akabinde katılımcıların soruları yanıtlandı.

Acente Bilgilendirme Toplantısı’na davetlisiniz…

Sayın üyemiz,

Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi, Kocaeli Sigorta Acenteleri Derneği ve Anadolu Sağlık Merkezi katkıları ile 27 Kasım 2018 Salı günü 14:00-16:00 saatleri arasında düzenlenecek olan ‘Acente Bilgilendirme Toplantısı’na katılımlarınızı arzu eder, iyi çalışmalar dileriz.

PROGRAM;

14:00-14:15- Kokteyl

14:15-14:45- Açılış Konuşmaları

Necmi BULUT- Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Cengiz GÜL- Anadolu Sağlık Merkezi Yurt İçi Geliştirme ve Satış Direktörü

14:45- 15:15- Tamamlayıcı Sağlık Sigorta Poliçeleri’nin durumu

Dr. Sermet Gün ERDEM- SASDER Yönetim Kurulu Başkanı

15:15- 15:45- Özel Sağlık Sigortası’nın dünü, bugünü, yarını

Dr. Halit BAŞKAYA- SASDER Yönetim Kurulu Üyesi

15:45- 16:15- Soru- Cevap

YER: Kocaeli Ticaret Odası Meclis Salonu

 

Sigortacıların sorunları ve çözüm önerileri KOTO’da konuşuldu

KOTO, sigorta sektörünün sorunlarını tespit etmek ve ortak görüşlerle çözüm üretmek amacıyla Sigorta Sektörü Eş Meslek Komite Toplantısı düzenledi. KOTO Sigorta Acenteleri Komitesi’nin ev sahipliği yaptığı toplantıya; Sakarya, Gebze ve Körfez Ticaret Odalarının sigorta komiteleri yoğun ilgi gösterdi

İş dünyasını ilgilendiren kanun maddelerini yakından takip ederek, görüşlerini merkezi hükümetle paylaşan Kocaeli Ticaret Odası, sektörlerin mevcuttaki sorunlarına da çözüm önerileri geliştirmeye devam ediyor. İl hatta bölge bazında ortak görüş toplantıları düzenleyerek, çıktıları üst mercilere rapor olarak ileten KOTO, son olarak sigorta sektörünün sorunlarını ele aldı.

SAKARYA, GEBZE VE KÖRFEZ’DEN YOĞUN KATILIM

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un, Meclis Üyeleri Medet Aydın, Nazan Topdemir Bülbül, KOTO 22. Meslek Komitesi (Sigorta Acenteleri Grubu) Başkanı Olcay İlter, Komite Başkan Yardımcısı Nurgül Moldur, Komite Üyeleri; Önder Dükmen ve Cem Serhat Dayanç ile birlikte ev sahipliği yaptığı ‘Sigorta Sektörü Eş Meslek Komite Toplantısı’na; TOBB Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyeleri; Alattin Paşakaba, Cemal Türengül, Özgür Kaya, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Sigortacılık Komitesi’nden İbrahim Engin Adıyaman, Mertcan Korkmaz, Oktay Topçu, Mehmet Yasin Şahin, Körfez Ticaret Odası Sigortacılık Komitesi’nden; Ercan Yavuz, Erdoğan Sungur, Hasan Yılmaz, Mehmet Şahin, Gebze Ticaret Odası Sigortacılık Komitesi’nden; Yılmaz Arıcan, Cüneyt Nalbant, Fatih Kural, KOSAD Yönetim Kurulu ve KOTO üyesi sigortacılar yoğun ilgi gösterdi.

BAŞKAN BULUT: ORTAK SORUNLARA ORTAK ÇÖZÜM

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, KOTO 22. Meslek Komitesi Başkanı Olcay İler’in moderatörlüğünde ve Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erdinç Cesur’un ‘Sigorta Şirketlerinin Dağıtım Kanalları’ konulu sunumuyla devam etti. Açılış konuşmasında, sektörü ilgilendiren konu ve sorunların ortak görüşlerle çözümlendirilmesinin önemine vurgu yapan Başkan Bulut, yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür etti. Akabinde ortak sorunların görüşülmesine geçildi.

SEKTÖRÜN SORUNLARI

Sigorta Sektörü Eş Meslek Komite Toplantısı’nda; Trafik poliçesi uygulamaları ve komisyon oranları, gayri resmi çalışarak poliçe düzenleyenler, fatura tahsilat merkezleri tarafından yapılan işlemler, acentelerin sigorta firmaları işe yaptığı sözleşmeler ve maliyetleri, acentelerin işyeri açma ruhsatından muaf olma, acentelerin personel istihdam durumu konuları görüşülerek, ortak çözüm önerileri geliştirildi. Toplantı sonunda hazırlanacak olan rapor Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği başta olmak üzere ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlarla paylaşılacak.

(22. Meslek Komitesi) Gündem: Enflasyonla Mücadele İndirim Kampanyası ve 2019 yılı hazırlıkları

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi, aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, devletimiz tarafından Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde ülke genelinde başlatılan “İndirim Kampanyası” ile ilgili TOBB’un 10.10.2018 tarih ve 14853 sayılı yazısı (Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapılması tavsiye edilmektedir) hakkında kapsamlı bilgi sunuldu.

Akabinde, 2019 yılı iş programında yer alması talep edilen konular görüşüldü. Buna göre; SASDER (Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği) ile Sağlık Sigortaları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı, eş meslek komite ziyaretleri, üye ziyaretleri, yurtiçi ve yurt dışı fuarları, sektör toplantıları, sektörle alakalı eğitimler planlandı.

(22. Meslek Komitesi) Mesafeli Satış Yapmak İsteyen Sigorta Acentelerinden İstenilen Asgari Sermaye Tutarının İyileştirilmesine Yönelik Girişimlerde Bulunuldu

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın İnternet sitesi ortamından sigorta satış işlemleri için Sigorta Acentelerinden istediği rakamların çok yüksek olduğu, bu durumun meslek grubu üyelerimizi olumsuz yönde etkilediği konusu ilgili meslek komitemizde görüşülmüştür. Bu Bağlamda, 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin 9. Maddesinin 2.fıkrasında bahsi geçen mesafeli satış yapmak isteyen sigorta acentelerinden istenilen asgari sermaye tutarı olan 300.000 TL’nin iyileştirilerek makul seviyelere çekilmesi adına ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunuldu.

(22. Meslek Komitesi) Sektör sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda; TOBB tarafından Sigorta Acenteleri ve Sigorta Eksperlerinin ülke genelinde tanıtımına yönelik başlattığı; TV reklam filmleri, radyo spotla, dijital medya materyalleri, poster ve dergi ilan çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Ayrıca KOTEV kapsamında 9 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilecek ‘Etkili Satış ve Pazarlama Eğitimi’nin meslek grubuna mail yoluyla bildirilmesinin sağlanması için çalışma yapılmasına karar verildi.

Teklif- temenniler bölümünde konuşulan konular ise şöyle;

İnternet sitesi ortamından satış işlemi için Hazine Bakanlığının Sigorta acentelerinden istenilen asgari 300 bin TL sermaye tutarının iyileştirilerek makul seviyelere getirilmesi adına SAİK nezdinde girişimlerde bulunulmasına.

TOBB tarafından Sigorta Acenteleri ve Sigorta Eksperlerinin ülke genelinde tanıtımına yönelik; TV reklam filmleri, radyo spotla, dijital medya materyalleri, poster ve dergi ilan çalışmalarının meslek grubu üyelerimize mail yoluyla iletilmesi hususunun Yönetim Kuruluna sunulmasına karar verilmiştir.