(17. Meslek Komitesi) KOSGEB hibe ve destekleri anlatıldı  

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi.

Aralık ayı zaptının görüşülmesiyle başlayan toplantı, çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen talep ve önerilerin görüşülmesiyle devam etti.

Toplantı, KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer’in ‘destekler’ konulu sunumuyla sona erdi.

(17. Meslek Komitesi) Sektöre dair çalışmalar görüşüldü

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi, aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi.

Gündem maddelerinin yoğun olduğu komite toplantısı, ilgili kurum ve kuruluşlardan gelen görüş taleplerinin değerlendirilmesiyle başladı.

Akabinde komite çalışmaları değerlendirilerek, yapılacak projeler ele alındı.

(17. Meslek Komitesi) Enflasyonla Mücadele İndirim Kampanyası ve 2019 yılı projeleri gündeme alındı

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi, aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda, devletimiz tarafından Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde ülke genelinde başlatılan “İndirim Kampanyası” ile ilgili TOBB’un 10.10.2018 tarih ve 14853 sayılı yazısı (Tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapılması tavsiye edilmektedir) hakkında kapsamlı bilgi sunuldu.

Akabinde, 2019 yılı iş programında yer alması talep edilen konular görüşüldü. Buna göre; eş meslek komite ziyaretleri, üye ziyaretleri, yurtiçi ve yurt dışı fuarları, sektör toplantıları, sektörle alakalı eğitimler planlandı.

(17. Meslek Komitesi) Sektör fuarları görüşüldü

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Sektöre dair 2019 yılı fuar takviminin ele alındığı toplantıda ayrıca, Kocaeli Ticaret Odası Ekonomi Danışmanı Ercan Bağbudar tarafından, üyelere büyük avantajlar sağlayacak olan KOTO Kart projesiyle ilgili de bilgi sunuldu.

(17. Meslek Komitesi) KOTO Başkanı Necmi Bulut’a ziyaret  

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’u ziyaret ederek sektörde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyarette; 17. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Turan, Meclis Üyesi Fatih Hızıroğlu, Komite Başkanı Semra Demir Çavdar, Komite Başkan Yardımcısı Musa Karabalık, Komite Üyeleri Yılmaz Kaymak ve Sedat Köse yer aldı.

(17. Meslek Komitesi) Nakliye ve seyahat acenteliği ilgili hibe ve destekler anlatıldı

Nakliye ve Seyahat Acenteliği Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı; Komite Oryantasyonu kapsamında, Odamız Servislerinin ve Birimlerinin fiziki olarak tanıtımının yapılmasıyla başladı.

Komite üyelerine Odamız Servislerinin ve Birimlerinin yerinde tanıtımı yapılarak; Servis ve Birim sorumluları tarafından, gerçekleştirilen işler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı.

17. Meslek Grubu’nu kapsayan; MARKA, KOSGEB ve İŞKUR’un sağlamış olduğu hibe ve destekler ile ilgili bilgi aktarımı sağlandı.

Toplantı, Odamız Araştırma ve Dış Ticaret Servisi tarafından, ilgili sektörü kapsayan söz konusu destekler ile yapılan bilgi paylaşımıyla sona erdi.

(17. Meslek Komitesi) Öğrenci Servis Taşımacılığı Ücret Tarifesinin İvedi Olarak Belirlenmesi Adına Girişimlerde Bulunuldu

Her yıl eğitim öğretim yılında günün şartlarına göre UKOME nezdinde belirlenen öğrenci servis taşımacılığı ücret tarifesinin ivedi olarak belirlenmesi konusu Meslek Komite toplantısında görüşülmüştür. Bu bağlamda; Özel Okul kayıtlarının başlaması nedeniyle servis taşımacılığı yapan Üyelerimizin belirlenecek fiyat tarifesi üzerinden sözleşme yapabilmesi adına, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrenci servis taşımacılığı ücret tarifesinin ivedi olarak belirlenmesi Üyelerimiz açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle, söz konusu konunun desteklenmesi amacıyla UKOME nezdinde girişimlerde bulunuldu.