(15. Meslek Komitesi) İlimizde yapılan direksiyon sınav yeri denetimlerinin arttırılması adına girişimlerde bulunuldu

İlimizde yapılan direksiyon sınav başlangıç yeri, İzaydaş Yolu Karadenizliler Mah. Solaklar Cad. Farabi İlkokulu önü olarak belirlenmiştir. Bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği kapsamında direksiyon sınavları yapıldığı; ancak, bu alan için gerekli iznin yönetmelik gereği, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs aracı ve kursa kayıtlı öğrenci olmak şartı ile verilmektedir. Son dönemde bu alanda yetkisiz kişilerce ehliyetsiz sürücülere direksiyon eğitimleri verildiği ifade edilmektedir. Diğer yandan bu durumun sınav alanında ciddi risk oluşturduğu, aynı zamanda verilen bu eğitimlerin kayıt dışı olarak verildiği ve bu bölgede yaşanacak herhangi bir kazanın ciddi mağduriyetleri meydana getireceği belirtilmektedir. Bu sebeple, söz konusu alanda Trafik Şube Müdürlüğünce gerekli denetimlerin yapılarak hem kazaların hem de kayıt dışı kazancın önüne geçilmesi adına Trafik Şube Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunuldu.

(15. Meslek Komitesi) Eğitim kurumlarına ziyaretler gerçekleştirilecek

Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı; Komite Oryantasyonu kapsamında, odamız servislerinin ve birimlerinin fiziki olarak tanıtılmasıyla başladı.

Komite üyelerine; Odamız Araştırma ve Dış Ticaret Servisi tarafından, 15. Meslek Grubunu kapsayan; MARKA, KOSGEB ve İŞKUR’un sağlamış olduğu hibe ve destekler ile ilgili bilgi aktarıldı.

Toplantı sektör sorunları ve çözüm önerilerinin görüşülmesiyle devam etti. Komitenin özel eğitim kurumlarına düzenleyeceği üye ziyaretleriyle ilgili planlamalar yapıldı.

Aylık olağan toplantı Oda birimlerinin gezilmesi ve bilgi aktarımıyla sona erdi.

(15. Meslek Komitesi): Okul servisleri konusunu görüştü

Bilişim, Eğitim ve Büro malzemeleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi, aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi. 15. Meslek Komitesi Başkanı Handan Kümeli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, Meclis Üyeleri Yıldırım Yılmaz, Fatih Ekinci, Komite Üyesi İsmail Aydemir yer aldı. Toplantıda okul servisleri konusu görüşüldü.

 

 

(15. Meslek Komitesi): Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar’ı ziyaret etti

Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar’ı ziyaret ederek, okul servisleriyle ilgili görüşmeler gerçekleştirdi

Bilişim, Eğitim ve Büro Malzemeleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi’nden Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz, 15. Meslek Komitesi Başkanı Handan Kümeli, Komite Üyesi İsmail Aydemir ile Oda üyesi Necmi Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar’ı ziyaret etti. Ziyarette, okul servisleri konusu görüşüldü.