(6. Meslek Komitesi) 2019 yılı fuar takvimi ele alındı

İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 6. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantı, Ekonomi Danışmanı Ercan Bağbudar’ın Oda üyelerinin kullanımı için hazırlanan KOTO Kart ile ilgili bilgilendirme sunumunda bulunmasıyla başladı.

Ayrıca 2019 yılında gerçekleşecek uluslararası fuarlara katılım (stant kiralamak ve ziyaret) konusu görüşüldü. Konu ile ilgili 2019 yılı içerisinde gidilmesi düşünülen fuarlar:  Isıtma soğutma fuarları (yurt içi ve yurt dışı), Yapı endüstri fuarları ve Almanya Hannover Fuarı olarak planlandı.

 

(6. Meslek Komitesi) Odamız Üyelerinin THY Uçak Bileti ve Hava Alanı Vip Lounge Ayrıcalıklarından Yararlanmaları Adına Girişimlerde Bulunuldu

Odamız üyelerinin gerçekleştirdikleri yurt içi ve yurt dışı hava yolu seyahatlerinde ayrıcalıklar tanınması, söz konusu ayrıcalıkların hava alanı Vip Lounge hizmetlerinden yararlanılması ile THY biletlerine uygulanan fiyat ve vergi oranlarında indirim sağlanması talep edilmektedir. söz konusu ayrıcalıkların hem üyelerimiz hem de ilgili hava yolu firmasının tercih edilmesinde fayda sağlayacağı düşünülmektedir. Bu bağlamada, Hava alanı Vip Lounge ve uçak bilet fiyatlarında Odamız Üyelerine fırsatlar sağlanması adına ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunuldu.

(6. Meslek Komitesi) Yeni üye ziyaretleri gerçekleştirildi

İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 6. Meslek Komitesi, yeni üyelere ziyaretler gerçekleştirdi.

6. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi İbrahim Atalay, Komite Başkan Yardımcısı Mehmet akgüneş ve Komite Üyesi Salih Türe’nin yer aldığı heyet ilk olarak Bertan Cıvata, akabinde de Furkan Isı Doğalgaz’a konuk oldu. Oda’nın üye odaklı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren 6. Meslek Komitesi, sektörle ilgili değerlendirmelerde de bulundu.

(6. Meslek Komitesi) Sektöre özel eğitimler görüşüldü

İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 6. Meslek Komitesi aylık olağan komite toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, KOTEV kapsamında sektöre özel; Satış – pazarlama, Etkili tahsilat yöntemleri ve Müşteri ilişkileri eğitimlerinin verilmesi konusunun görüşülmesiyle başladı. Toplantıda komite üyelerine, Odamız yayını olan Rakamlarla Kocaeli 2018 dağıtımı gerçekleştirilerek, 12 Temmuz 2018 Perşembe günü üye ziyaretleri yapılmasına karar verildi.

Toplantı, sektöre dair görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.

(6. Meslek Komitesi) Gri Pasaportun ticari seyahatlerde bulunacak ihracatçılarımıza da verilebilmesi adına girişimlerde bulunuldu

Üyelerimizin ticari amaçlı gerçekleştirdikleri yurtdışı seyahatlerinde yaşadıkları sıkıntılar komite toplantılarımız aracılığı ile dile getirilmiştir. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalarından biride ihracat payının arttırılarak 500 milyar dolar seviyelerine getirilmesidir. İhracat yapan Odamız üyesi firmaların devletimize hizmet sağlayacağı ve bu hedeflerin tutturulmasına destek olacağı düşüncesindeyiz. Bu bağlamda ihracatın arttırılmasına yönelik uygulanan teşviklere destek olması ve gerçekleştirilen ihracatın devletimize hizmet olarak nitelendirilmesi adına, hizmet pasaportu olarak kullanılan Gri Pasaportun ticari seyahatlerde bulunacak ihracatçılarımıza da verilebilmesi adına ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunuldu.

(6. Meslek Komitesi) Yoğun gündemle toplandı

İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 6. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı; Komite Oryantasyonu kapsamında, Odamız Servislerinin ve Birimlerinin fiziki olarak tanıtımıyla başladı.

Komite Üyelerine; Odamız Servislerinin ve Birimlerinin yerinde tanıtımı yapılarak; Servis ve Birim sorumluları tarafından, gerçekleştirilen işler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, Odamız Araştırma ve Dış Ticaret Servisi’nin 6. Meslek Grubunu kapsayan; MARKA, KOSGEB ve İŞKUR’un sağlamış olduğu hibe ve destekler ile ilgili bilgi sunumuyla devam etti.

Odamız Meslek Komite çalışmalarının web sitemizde yer alması konusunda da bilgi sunuldu.

Toplantı sektör sorunları ve çözüm önerilerinin görüşülmesiyle sona erdi.