(6. Meslek Komitesi) Gri Pasaportun ticari seyahatlerde bulunacak ihracatçılarımıza da verilebilmesi adına girişimlerde bulunuldu

Üyelerimizin ticari amaçlı gerçekleştirdikleri yurtdışı seyahatlerinde yaşadıkları sıkıntılar komite toplantılarımız aracılığı ile dile getirilmiştir. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalarından biride ihracat payının arttırılarak 500 milyar dolar seviyelerine getirilmesidir. İhracat yapan Odamız üyesi firmaların devletimize hizmet sağlayacağı ve bu hedeflerin tutturulmasına destek olacağı düşüncesindeyiz. Bu bağlamda ihracatın arttırılmasına yönelik uygulanan teşviklere destek olması ve gerçekleştirilen ihracatın devletimize hizmet olarak nitelendirilmesi adına, hizmet pasaportu olarak kullanılan Gri Pasaportun ticari seyahatlerde bulunacak ihracatçılarımıza da verilebilmesi adına ilgili merciler nezdinde girişimlerde bulunuldu.

(6. Meslek Komitesi) Yoğun gündemle toplandı

İnşaat Malzemeleri ve Tesisat İşleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 6. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı; Komite Oryantasyonu kapsamında, Odamız Servislerinin ve Birimlerinin fiziki olarak tanıtımıyla başladı.

Komite Üyelerine; Odamız Servislerinin ve Birimlerinin yerinde tanıtımı yapılarak; Servis ve Birim sorumluları tarafından, gerçekleştirilen işler ve faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, Odamız Araştırma ve Dış Ticaret Servisi’nin 6. Meslek Grubunu kapsayan; MARKA, KOSGEB ve İŞKUR’un sağlamış olduğu hibe ve destekler ile ilgili bilgi sunumuyla devam etti.

Odamız Meslek Komite çalışmalarının web sitemizde yer alması konusunda da bilgi sunuldu.

Toplantı sektör sorunları ve çözüm önerilerinin görüşülmesiyle sona erdi.