SİGORTA ACENTELERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK;

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi, Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esasların;  2.1. maddesinin “Tüzel kişi sigorta acentelerinde en az bir müdür bulunması zorunludur. Acente Levha bilgilerine kayıtlı genel müdür veya genel müdür yardımcısı olması da bu gerekliliği karşılamaktadır.” şeklinde, 2.4. maddesinin ise, “Acente şubelerinde en az bir şube müdürü görevlendirilmesi gerekmektedir.” şeklinde değiştirilmesine karar vermiştir.

Söz konusu karar ile tüzel kişi sigorta acenteleri ve acente şubelerinde, müdür/şube müdürünün yanı sıra ayrıca en az bir teknik personel bulundurma yükümlülüğü kaldırılmıştır.

TÜBİTAK BİGG 2018 Yılı 2. Çağrı Yayınlandı

TÜBİTAK, BiGG ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için büyük destek veriyor!

1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi, böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Program kapsamında girişimcilere girişimcilik eğitimi verilmekte, ayrıca sanayi deneyimi olan rehberler ile girişimciye teknik, ticari ve idari konularda destek sağlanmaktadır.

Bu program yenilikçi iş fikirlerinin ticari ürüne/sürece/hizmete dönüştürülmesine aşamadan oluşmaktadır. Girişimci her bir aşamayı sırasıyla tamamlayarak TÜBİTAK tarafından uygun bulunması durumunda bir sonraki aşamaya geçebilir.

30 Uygulayıcı Kuruluş 1. Aşama faaliyetlerini yürütecek. Uygulayıcı Kuruluşlar girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesine yönelik eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile iş fikirlerinin doğrulanması ve girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerinin onaylanması gibi faaliyetleri gerçekleştirecekler. Girişimci adayları, Uygulayıcı Kuruluşlardan onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvurarak 200 bin TL tutarındaki  %100 hibe destekten yararlanmak için yarışacak. BiGG Uygulayıcı Kuruluşları kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile altı tematik alanda iş fikri başvurularını kabul edecekler.

Tematik Alanlar;

 • Akıllı Ulaşım
 • Enerji ve Temiz Teknolojiler
 • Akıllı Üretim Sistemleri (Sanayide Dijital Dönüşüm)
 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
 • Sağlık ve İyi Yaşam
 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

3 Eylül-16 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacak olan ön başvurular, aşağıda listesi verilen BİGG Uygulayıcı Kuruluşlara yapılacaktır.

İş Fikri Başvurularının Yapılacağı Uygulayıcı Kuruluşlar:

 

 

 

 1. aşama sonucunda, sadece BiGG Uygulayıcı Kuruluşları tarafından iş planları onaylanan girişimcilerin önerileri TÜBİTAK’a sunulabilecektir. 2. Aşama iş planı başvuruları TÜBİTAK tarafından 1 Aralık 2018 tarihi itibariyle alınmaya başlanacaktır. BİGG programına ait detaylı bilgiler, duyurular ve Uygulayıcı Kuruluşlar listesi programın resmi sitesi olan www.bigg.tubitak.gov.tr adresinde ve www.tubitak.gov.tr/1512 adresinde yer almaktadır.

1512-BiGG 2018 Yılı 2. Çağrı Dokümanı

KOTEV’den ‘ İş Dünyası Koçluk Becerileri’  Eğitimi

Kocaeli Ticaet Odası Eğitim Vakfı KOTEV İş dünyası temsilcilerinin kişisel gelişimlerine değer katmak amacıyla düzenlediği  ‘ İş Dünyası Koçluk Becerileri’  Eğitimi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

KOTEV’in düzenlediği eğitimde Farklı sektörlerden gelenler İş Dünyası Koçluk Becerileri’ ile ilgili örneklemeli bilgiler aldılar. Çetin Koşan’ın açılış konuşmasıyla başlayan eğitimde Merve Koştu ‘İş Dünyasında Koçluk Becerileri’  ile ilgili ülkemizde ve dünyadaki uygulamalardan örnekler verdi.Kocaeli Ticaret Odası Eğitim salonundaki Merve Koştu’nun verdiği eğitime katılanlara KOTEV’in katılım sertifikalar verildi

Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumu KOTO’da yapıldı

 

 

Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumu-2, Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonunda gerçekleşti. Sempozyuma; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut,Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Yard. Doç Dr. Fatih Akbulut, Toplum Ruh Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Gazi Alataş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Şerafettin Öztürk, Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adem Çakır, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyon Başkanı Orhan Karagöz, Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karataş ile Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karadaşlı ve çok sayıda davetli katıldı. Programda Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Karadaşlı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve Toplum Ruh Sağlığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Gazi Alataş’ın konuştular.

KOTO Başkanı Necmi Bulut Sempozyum açılış konuşmasında ‘Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumu’nun 2.’sine Hepiniz Hoşgeldiniz. Bugün burada sosyal sorumluluğumuz dâhilinde ülkemizin ve dünyanın en büyük sorunlarından biri olan “Madde Bağımlılığını” konuşmak için toplandık. Bilindiği gibi madde bağımlılığı başta gençliğimizi olmak üzere tüm neslimizi olumsuz etkilemesinin yanında işgücü potansiyelimizi ve insan kaynağımızı da olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da doğrudan ticari hayatımızı etkileyen unsurlardan biri haline gelmektedir. Bizler Kocaeli Ticaret Odası olarak, sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek madde bağımlılığı sorununun çözümüne katkı sağlamak istiyoruz. Uyuşturucu bağımlılığı bir suç değil, bir sağlık sorunudur. Tüm uyuşturucu bağımlılarının tedaviye ücretsiz ve hızla ulaşması sosyal devletin bir sorumluluğu olarak kabul edilmelidir. Ülke genelinde olduğu gibi Kocaeli’de de her türlü bağımlılıkla topyekün mücadele edilmektedir. Madde bağımlılığı konusunda birinci hedeflerimiz arasında aile ve bireyleri bilinçlendirmek yer almaktadır. Bağımlılıkla mücadele bir süreç olup, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerekmektedir. Bizler bugün madde bağımlılığının önlenmesine bir nebze olsun katkı sağlamak adına konunun uzmanından bilgi edinmek için bir araya geldik. Madde bağımlılığı ve etkileri ile alakalı çok kıymetli hocalarımız bilgi aktaracaktır. İlimizde “Madde Bağımlılığı” ile mücadele kapsamında Odamız da üzerine düşen ya da düşecek olan her türlü göreve hazırdır ‘dedi.

Vali Aksoy’da yaptığı konuşmasında;  ‘Gelişmekte olan sürece baktığımızda bağımlılık sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli sorunlarının başında geliyor. Bağımlılıkla mücadele konusunda toplumsal duyarlılığı daha üst  noktalara taşımak ve bu konuda alınabilecek tedbirleri birlikte alabilmek adına bu tür çalışmaların çok önemli katkılar sunacağına olan inancım tamdır. Uyuşturucu madde bağımlılığı, elektronik bağımlılığı, alkol ve sigara bağımlılığı gibi farklı tanımlamalar çerçevesinde birçok bağımlılık türünü görebiliyoruz. Bunlarla mücadele konusunda toplumsal duyarlılığı en üst noktaya taşımak ve her alanda yapılabilecek çalışmalara herkesin katkı sunabilmesi bakımından bu sempozyumun önemli bir katkı sunacağına inanıyorum. Polisiye tedbirlerle alınabilecek önlemler bir noktaya kadar çözüm üretebilmektedir’ diyerek Kocaeli’de yapılan çalışmalarla ilgili istatistiki bilgiler verdi

 

KOTO Başkanı Bulut’a Ziraat Bankası heyeti ziyareti

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’u Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi İsa Aydoğan, İzmit Şube Yöneticisi  Deniz Alp ve Girişimci Şube Yöneticisi Şeref Kişmir ziyaret etti.

Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer ve Volkan Yılmaz ile Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Akif Şen, Adnan Turan, Abdurrahman Çuhadar ve Yusuf Erenkaya ’nında katıldığı ziyarette iş dünyasının genel ekonomik sorunları ele alınırken önümüzdeki dönemde KOTO üyelerine yönelik bankacılık projelerinde işbirliği yapılması görüşüldü.

KOTO 15.Komite KTO ve GTO ile müşterek toplantıya katıldı

Kocaeli Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi (Eğitim Kuruluşları, Matbaacılar ve Bilgisayarcılar) Körfez Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde yapılan Gebze Ticaret Odası temsilcilerininde bulunduğu toplantıya katıldı.

Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen, Meclis Üyesi Yıldırım Yılmaz ile 15. Komite Başkanı Handan Kümeli’den oluşan KOTO Heyeti, Körfez Ticaret Odası 13. Komite üyeleri Nihat Sert, Ahmet Kırcı, Nihat Can Kırcı ve Fatih Uykun yaparken, Gebze Ticaret Odası 23.Komiteden Fatma Sevgi Çiler, Seçil Mehmet Kaçar, Saliha Aksoy ve Seçil Gelişmen’in katıldığı toplantıda Eğitim sektörü olmak üzere özel eğitim kurumları ile sürücü kurslarının sorunları çeşitli yönleriyle ele alındı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda sektörel sorunlar, ortak çözüm noktaları ve bundan sonraki süreçte odalar arası işbirlikleri konuşularak bir sonraki müşterek komite toplantısının 2 Ekim’de Gebze Ticaret Odası’nda yapılmasına karar verildi.

 

 

Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumuna davetlisiniz…

 

Odamız işbirliğinde 17 Temmuz Salı günü 13:30-17:00 saatleri arasında KOTO Burhan Kasım Meclis Salonunda gerçekleşecek olan “Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadele Sempozyumu”na tüm Üyelerimiz davetlidir.

 

Program:

13:30 – 14:00 (Açılış Konuşmaları)

Mehmet Ali KARADAŞLI – Kocaeli Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği
Necmi BULUT – Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Uzm. Dr. Gazi ALATAŞ – Toplum Ruh Sağlığı Derneği Başkanı
Op.Dr.Orhan KOÇ – İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü
Hüseyin AKSOY – Kocaeli Valisi

14:00 – 15:30 (1. Oturum)

Madde Bağımlılığında Denetimli Serbestlik
(Meltem ERENEL – Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü)

Çalışma Hayatında Bağımlılığın Ulusal Eylem Planlarındaki Yeri ve Önemi
(Dr.İnci SOBİ YAVAŞ – Kocaeli İl Sağlık Müd. Halk. Sağ. Hzm. Bşk. Yrd.)

Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadelede İşletme Yöneticilerinin Fonksiyonu
(Op. Dr. Adem ÇAKIR – Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi)

Bağımlılıkla Çalışanlara Yönelik İGU (İş Güvenliği Uzmanı)’nın Rolü Nedir?
(Emine BEKTAŞ – İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü – Şube Müdürü)

15:30 (Kahve Arası)

16:00 – 17:00 (2. Oturum)

Bağımlılıkla Mücadelede STK’ların Yeri
(Uzm. Dr. Gazi ALATAŞ – Toplum Ruh Sağlığı Derneği)

Çalışma Hayatında Bağımlılık Sorunu ve Psikososyal Etkileri
(Dr. Sevda KÖSE – Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi)

Çalışma Hayatında Bağımlılıkla Mücadelede Psiko-Sosyal Çalışma
(Kürşat ALDEMİR – İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü – Şube Müdürü)

Çalışan Gençlerde Bağımlılık Sorunları ve Yapılabilecekler
(Prof.Dr. Bülent COŞKUN – Kocaeli Toplum Ruh Sağlığı Güçlendirme Derneği)

17:00 (Değerlendirme ve Kapanış)

               

Kadın girişimciler Hisarcıklıoğlu ile buluştu

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanları, M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile biraraya geldi. Hisarcıklıoğlu’nu Genel Kurul’da yeniden TOBB Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik eden Kadın Girişimciler ile Hisarcıklıoğlu çalışmalara ilişkin istişarelerde bulundu.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Kadın Girişimcilere nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, “Genel Kurulumuzu tamamladık. Şimdi vakit Türk özel sektörü için hep birlikte, hem içeride hem de dışarıda, canla başla çalışma vaktidir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Ticaret Bakanı’nın TOBB camiasının içerisinden bir ismin olmasından duyduğu memnuniyeti ileten Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ilk kabinesini açıkladı.

Tarihi önemi bulunan bu kabinede içimizden biri olan Sayın Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanımız oldu.

2007 yılında Kadın Girişimciler Kurulu’nu 500 üye ile kurduğumuz günlerden, kurulumuzun başkan yardımcısının, yeni dönemin ilk Ticaret Bakanı olduğu günlere geldik. Sayın Pekcan’ın Ticaret Bakanı olarak atanması, Kurullarımızın sahip olduğu yüksek itibarın bir göstergesidir. Sayın Pekcan’ın bakanlığının, kadınların ekonomik hayatta hak ettikleri yeri almasına çok önemli katkılar yapacağına yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

-Atılan tohum tuttu

Türkiye’de kadın girişimci sayısını arttırmak ve mevcut kadın girişimcileri desteklemek için çalışan, en kapsayıcı ve etkili yapının, TOBB Kadın Girişimci Kurulu olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “2007’de biz bir tohum attık. 81 ilde 7 bin kadın girişimciyi organize ettik. Bu tohum artık tutmuştur. İçimizden çıkan birisi bugün Türkiye’nin ticaretini yönlendirmek üzere Bakanlık koltuğuna oturmuştur. Bu gurur hepimizin” ifadesini kullandı.

 

-Kadın girişimciliği geliştirmek için 5 ana faaliyet

Kadın girişimciliğini geliştirmek üzere, 5 ana başlıkta faaliyetler gerçekleştirildiğini anlatan Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu:

“Birincisi network. Zira iyi bir network iş hayatında başarının anahtarlarından biridir. Birliğimizin 7 yıldır aralıksız gerçekleştirdiği Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu’na aktif olarak katılıyorsunuz. Türkiye’nin en başarılı girişimcileriyle girişimci adayı kadınların tanışmasını sağlıyorsunuz. Nisan 2018’de düzenlediğimiz ve yurtdışından 3000 girişimci, yatırımcı ve kanaat önderinin katıldığı Küresel Girişimcilik Kongresi’nde yer aldınız. Kadınların uluslararası network’lerinin gelişmesine vesile oldunuz. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası, Birleşmiş Milletler Kadın Gücü, Uluslararası Kadın Girişimcilik İnisiyatifi gibi uluslararası örgütlerde, Türk iş kadınını temsil ettiniz.

İkincisi yetkinlik. Kadınların becerilerini geliştirmek için birçok başarılı faaliyet gerçekleştirdiniz.

Geleceği Yazan Kadınlar Projesiyle, 1400 kadının, uygulama yazılımı geliştirme becerisini kazanmasını sağladınız. Kız Kardeşim Projesiyle, 9 bin kadının, finansal okuryazarlık ve işletme yönetimi eğitimleri alması için çalışmaya devam ediyorsunuz. Dünyanın en önemli teknoloji şirketleri başta olmak üzere, kadınları ekonomik olarak güçlendirmek için projesi olan tüm kuruluşlar, sizlerle ortaklık kurmak için adeta sırada bekliyorlar.

Üçüncüsü finansman. Kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için çalıştınız.

KGF kanalıyla, iki yıldan daha kısa bir süre önce kurulmuş olan ve en az yüzde 50 hissesi bir kadına ait şirketlerin kredi başvurularında, azami 2,5 milyon TL’ye kadar kefalet sağlıyoruz.

Dördüncüsü kadın girişimci dostu politikalar için lobi yaptınız. Sizler illerinizde Valilikleri ve Belediyeleri harekete geçirdiniz. Yereldeki kamu kurumlarıyla ortak birçok proje gerçekleştirdiniz. Bizler de merkezde, sizlerin çalışmalarının sonuçlarını, hazırladığınız raporları bakanlıklara sunduk. Devlet desteklerinde, kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmasını sağladık.

Beşincisi, kadın girişimci rol modellerin görünürlüğünü arttırdık. Genç kadınları girişimci olmaya özendirmek için Türkiye’nin Kadın Gücü Buluşmalarını gerçekleştirdik. Türkiye’nin en başarılı kadın girişimcileriyle birlikte Anadolu’daki illerde geniş katılımlı toplantılar düzenledik. Türkiye’nin başarılı kadın girişimcilerini yurtdışındaki girişimcilik yarışmalarına katılmaya teşvik ettik. Şimdiye kadar sıraladığım örnekler ve daha bahsedemediğim diğer projelerinizle, Türkiye’yi değiştirdiniz. Kadınların ekonomide daha fazla söz sahibi olmasını sağladınız.

2007 yılında Türkiye’deki tüm işverenler içinde kadınların oranı yüzde 4,5’tu. 2017’de bu oran yüzde 10’a yaklaştı. İşte bu başarı sizindir, sizin eserinizdir.  TOBB camiasının seçilmiş lider kadrolarında da, kadınların sayısında önemli artışlar elde ettiniz. Ama yetmez. Bununla yetinemeyiz. Nüfusun yarısını oluşturan kadınların, ekonomide erkeklerle eşit düzeye çıkması için daha çok çalışmalı, başarmalıyız. Sizlerin gayretleriyle; Kadınların toplumsal hayattaki konumu daha da güçlenecek, Kadın girişimciler çok daha fazla kaynağa erişecek, Kamu kadın girişimciliğini geliştirmek için çok daha etkin politikaları hayata geçirecek.”

 

 

HİJYEN EĞİTİMİ

Sayın Üyemiz ;

Odamız ile T.C. Millî Eğitim Bakanlığı İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliğinde HİJYEN EĞİTİMİ düzenlenecektir.

Hijyen eğitimine katılım için aşağıda yer alan başvuru evraklarıyla Odamıza müracaatta bulunmanız gerekmektedir.

Önemli NOT: Son başvuru tarihinden sonra evrak kabul edilmeyecektir.

EĞİTİM ÜCRETSİZDİR.

Başvuru Evrakları;

 1. Katılımcılar için Başvuru Formu

Başvuru formunu görüntülemek için tıklayınız.

 1. Katılımcının kimlik fotokopisi

    

EĞİTİM KONUSU: Hijyen Eğitimi

EĞİTİM VE SINAV TARİHİ:

 1. Eğitim (sabah oturumu) : 27 Temmuz 2018 Cuma günü, saat: 09:00
 2. Eğitim (akşam oturumu) : 27 Temmuz 2018 Cuma günü, saat: 16:00

SON BAŞVURU TARİHİ: 23 Temmuz 2018 Pazartesi, saat: 17:30

EĞİTİM VE SINAV YERİ:  Kocaeli Ticaret Odası Eğitim Salonu

Kayıt ve bilgi için: 322 30 10 /   152

KOTO’ya Hayırlı Olsun Ziyaretleri

 

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve Meclis Başkanı Akın Doğan’a, Sivil Toplum Kuruluşları Sendikalar ve Kooperatifleri Banka yöneticileri ve Oda Komite üyelerinden‘ Hayırlı Olsun ‘ ziyaretleri sürüyor

Geçtiğimiz hafta ‘hayırlı olsun’ ziyaretleri kapsamında; Ayhan Akdağcı SATSO-Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi, Elif Kocaman MAPFRE Sigorta Bölge Müdürü, Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, ATİK-Atılımcı İşadamları Derneği Başkanı Yasin Akyol ve Yönetim Kurulu, Aslan Bildik-Orta Asya Yapı AŞ, Ziraat Bankası Kocaeli Bölge Yöneticisi Menderes Cihaner,Kocaeli Şube Müdürü Deniz Alp, Başiskele Şube Müdürü Abdülkadir Sevilmiş, SS 4 Nolu Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, SS 5 Nolu Kooperatif Başkanı Lokman Aydemir, TÜGVA Kocaeli Şube Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut, Tayfun Beydoğan Denetimli Serbestlik Müdürü KOTO’ya konuk oldular.

Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Akın Doğan’ın ziyaretçileri ise 18.Komite üyeleriydi. 18.Komiteden Meclis üyesi olan Tolga Ok, Yusuf Özdemir ve Fikret Yıldırım ile Komite Başkanı İbrahim Arda Aygören’le 18.Komite üyeleri KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’a görevinde başarılar dilediler

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer ve Volkan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Akif Şen,Ömer Efe Yusuf Erenkaya ve Yusuf Ziya Uludüz, Meclis Üyeleri Kadir Çetin, Hasan Kaya ve  Hüseyin Avni Aslan’ın da hazır bulunduğu ziyaretlerde, tebrikleri kabul eden Başkanlar Bulut ve Doğan, Oda’nın projeleriyle ilgili de bilgi vererek, kurum ve kuruluşlarla değerli işbirliklerinin artarak devam edeceğini söyledi.