124.Yıl

122.Yıl

(3. Meslek Komitesi) Şubat ayı olağan komite toplantısını gerçekleştirdi

(3. Meslek Komitesi) Şubat ayı olağan komite toplantısını gerçekleştirdi

İnşaatı Tamamlayıcı Faaliyetler ve Yapı Kooperatifleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 3. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. 

3. Meslek Komitesi’ne kayıt olan ve kaydını sildiren üyelerin durumlarının görüşülmesiyle başlayan toplantıda, çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen görüş talepleri de değerlendirildi. 

Akabinde Oda’nın faaliyetleri hakkında bilgi aktarıldı. 

Teklif ve temenniler bölümünde ise; 10 – 17 Mart 2020 tarihleri arasında Amerika Kaliforniya eyaletinde düzenlenecek ve Genç Girişimcilerin katılacağı CONEXPO Fuarı’na katılım hususunun Yönetim Kurulu’na öneri olarak sunulmasına, 

- D-100 Karayolu’ndan (Yahya kaptan – Derince arası) geçişi yasak olan saatlerde mecburi geçmesi gereken araçların (iş makinaları, hafriyat kamyonları, vinçler) kolaylık sağlanması amacıyla UKOME ve Kocaeli Emniyeti Trafik Şube Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunarak Üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi hususunun Yönetim Kurulu’na öneri olarak sunulmasına.

- 2020 yılı başında çıkması beklenen sicil affı, vergi ve SGK borç yapılandırması durumu hakkında bilgi sorulması ve beklenen söz konusu afların üyelerimizin ekonomik açıdan rahatlamasına sebebiyet vereceğinden sürecin hızlandırılması amacıyla ilgili merci nezdinde girişimlerde bulunulması hususunun Yönetim Kurulu’na öneri olarak sunulmasına karar verildi.