122.Yıl

122.Yıl

(22. Meslek Komitesi) Yoğun gündemle toplandı…

(22. Meslek Komitesi) Yoğun gündemle toplandı…

Sigorta Acenteleri Grubu’nun yer aldığı Kocaeli Ticaret Odası 22. Meslek Komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. 

Ekim ve Kasım aylarında 22. Meslek Komitesi’ne kayıt olan ve kaydını sildiren üyelerin durumlarının görüşülmesiyle başlayan toplantıda, çeşitli kurum ve kuruluşlardan gelen talep yazıları da değerlendirildi.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 21.10.2019 tarih ve 10497 sayılı mesafeli satış ile ilgili yazı hakkında bilgi alındı.

Söz konusu yazıda mesafeli satış yapmak isteyen sigorta acentelerinin asgari sermaye tutarının azaltılmasını teminen ilgili merciler nezdinde gerekli çalışmaların yürütüldüğü belirtildi. 

Teklif ve temenniler bölümünde ise; Sigorta acentelerinin kullandığı statik IP’in 5 adete çıkarılması için TOBB nezdinde girişimlerde bulunulmasına, 

- Bireysel Emeklilik Sınavının Kocaeli’de de yapılmasının sağlanması için EGM(Emeklilik Gözetim Merkezi) nezdinde girişimlerde bulunulmasına, 

- 22 Kasım Cuma günü Antalya’da gerçekleşecek Sigortacılık Bölge Toplantısı’na meslek komite üyeleriyle birlikte katılmak üzere çalışma yapılmasına karar verildi.